Bolu - Merkez - Kayak Merkezi

Kartalkaya Kayak Merkezi

Kartalkaya Kayak Merkezi hakkında deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Kartalkaya Kayak Merkezi, Türkiye’nin iç, kuzey ve batı kesimlerinde yaşayanlar için hem tesisleri bakımından hem de ulaşılabilirlik bakımından ideal bir kış spor merkezi olarak tercih edilmektedir. Kartalkaya’da kar derinliği zaman zaman 3 metreye kadar ulaşır. Bölgede kayak için uygun zaman dilimi ise aralık ve mart ayları arasıdır. Tesisin en kalabalık olduğu dönemler ise festivaller ve diğer kış etkinliklerinin düzenlendiği ocak ve şubat aylarıdır. Köroğlu Dağları’nda yer alan Kartalkaya Kayak Merkezi rakım yüksekliği zirvede 2200 metredir.

Kartalkaya Kayak Merkezi’nde çeşitli zorluk seviyelerinde toplam uzunlukları 40 km’yi bulan 25 tane kayak pisti bulunmaktadır. Eğer kayak ekipmanlarınız yoksa bölgedeki satıcılardan kiralayabilirsiniz. Ayrıca kayak dersi veren uzmanlarla da dilerseniz iletişime geçebilirsiniz. Kayaktan arta kalan zamanlarda ise bölgedeki kafelerde ve dinlenme noktalarında çam ağaçlarıyla kaplı manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Kayak alanları dışında Kartalkaya’daki snowpark’lar Türkiye’nin Avrupa standartlarındaki en büyük snowpark olma özelliğini taşır. Ayrıca bölgede farklı seviyeler için rail line, rampa-kicker line, bordercross ve rail-box’lar yer alır. Uzman kayakçılar için ileri seviye özelliklerdeki bu pistler Kartalkaya’yı tercih etmek için iyi bir sebep olabilir.

Kartalkaya Kayak Merkezi ulaşım açısından taksi veya özel araca elvermektedir. Tesisin Bolu şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 38 km’dir ve bu da yaklaşık olarak 45 dakika zaman alır. Kartalkaya’ya ulaşım esnasında bölgenin doğal güzelliklerinden olan Sarıalan Yaylası ve Saraycık Göleti’ni de görebilirsiniz.

Kartalkaya konaklama açısından da oldukça geniş seçeneğe sahip. 2000 metre rakımdaki bölge otellerinde kalabileceğiniz gibi bungalov evleri konaklama için tercih etmeniz de mümkün. Kış tatili geçirmek için Türkiye’deki güzel alternatiflerden biri olan Kartalkaya’ya giderken cildinizin soğuktan etkilenmemesi adına güneş kremi ve dudak kremi gibi ekipmanları yanınıza almanızı tavsiye ediyoruz. Kartal Kaya Kayak Merkezi yakınlarında yer alan bir diğer tesis ise  Uludağ Kayak Merkezi ’dir.

Türkiye'deki kayak merkezleri hakkında diğer yazılarımız:

 Erciyes Kayak Merkezi 

 Sarıkamış Kayak Merkezi 

 Palandöken Kayak Merkezi 

 Davraz Kayak Merkezi 

 Kartepe Kayak Merkezi