Isparta - Merkez - Kayak Merkezi

Davraz Kayak Merkezi

Davraz Kayak Merkezi hakkında bildiklerinizi ve tecrübelerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

Davraz Kayak Merkezi Isparta sınırları içerisinde yer alıyor. Haliyle Davraz için Ege ve Akdeniz Bölgesi’nde yaşayıp da kış aylarında kayak yapmak isteyenler için çok ideal bir tesistir diyebiliriz. Sizlere kısaca Davraz Kayak Merkezi özellikleri ve tesisleri hakkında bilgi verelim:

Davraz Kayak Merkezi’nde çeşitli zorluk seviyelerinde toplam 14 adet pist bulunuyor. Bunlar: 2 mavi pist, 7 kırmızı pist ve 5 siyah pist şeklindedir. Davraz’daki doğal pist uzunluğu yaklaşık 6700 m olmakla beraber toplam pist uzunluğunun 26000 metreye yaklaştığını söyleyebiliriz. Toplam taşıyıcı sistem sayısı ise 3 telesiyej, 1 T-bar ve 1 bubble olmak üzere 5’tir. Davraz Kayak Merkezi rakımı 2150 metre civarlarında. Yağış bakımından ise kayak için yeterli miktara hemen her sene ulaşan Davraz’da kar kalınlığı dönem dönem 2.5-3 metreye kadar ulaşıyor.

Davraz’da 3 adet kafetarya ve konaklayabileceğiniz 3 adet otel bulunuyor. Bu otellerden birisi oberj statüsünde, diğeri 4 yıldızlı ve sonuncu ise Süleyman Demirel Üniversitesi idaresinde. Eğirdir Gölü ve Kovada Gölü arasında uzanan Davraz Dağı üzerinde yer alan tesisler hem kayak zevki hem göz zevki açısından insanı memnun ediyor.

Davraz Kayak Merkezi bölgesinde kayak yapacaklar için kayak takımı ve kayak kıyafetleri kiralanabilecek dükkanlar var. Ayrıca kayak yapmak istemeyenler için snowboard, zipline, kızak gibi aktivite alternatifleri de bulunuyor. Bölgede ağaç sıklığı çok fazla olmadığı için aktiviteleriniz esnasında hareketlerinizi veya görüş alanınızı engelleyecek çok fazla unsur yok.

Davraz Kayak Merkezi ulaşım kolaylığı sayesinde şehir içinden olduğu kadar şehir dışından ve yurt dışından gelen misafirlere de ev sahipliği yapıyor. Yabancı turistlerin en çok geldikleri ülkelerin başında Rusya, Ukrayna ve Avrupa ülkeleri geliyor. Davraz Kayak Merkezi Isparta’ya 25 km, Isparta Havalimanı’na 50 km,  Antalya ’ya 142 km ve Antalya Havalimanı’na 124 km mesafede bulunuyor.

Eğer Davraz Kayak Merkezi’nde giderseniz telesiyej yolculuğunuz esnasında çevrenin muhteşem manzarasını izleyip fotoğraf çekmeyi ve kafeteryalardan birisinde sucuk ekmek yemeyi ihmal etmeyin. Ayrıca Davraz bölgesinin single ve tandem yamaç paraşütçülüğü uçuşları için de elverişli olduğunu, birçok sporcunun iklim ve hava koşullarının elverişli olduğu dönemlerde Davraz’da yamaç paraşütü uçuşu yaptıkları bilgisini ekleyelim.

 Davraz Kayak Merkezi Tanıtım Filmi 

Bazı detaylara şu link'ten ulaşabilirsiniz:  www.davrazkayakmerkezi.org 

Diğer kayak merkezleriyle ilgili yazılarımız için:

 Kayseri Erciyes Kayak Merkezi 

 Bursa Uludağ kayak Merkezi 

 Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi 

 Erzurum Palandöken Kayak Merkezi 

 Kars Sarıkamış Kayak Merkezi