KENT HAVASI HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR (SSS)

KENT HAVASI NEDİR?

Kent Havası, yeni nesil, YAŞAYAN bir kent rehberidir. Kent Havası’nı “YAŞAYAN KENT REHBERİ” şeklinde tanımlamamızın sebebi, 90’lı yıllardan hatırladığımız rehber kitapçıklarından farklı olarak, gelişen teknoloji ve internet sayesinde sürekli kendini yenileyebilir özelliğe sahip olmasından dolayıdır. Bu avantajı da kullanarak Kent Havası içerisinde KENT HAVASI KURALLARI dahilinde kentinize ve kentinizdeki irili ufaklı tüm mekanlar hakkında paylaşımda bulunabilirsiniz.

KENT HAVASI’NDA NASIL PAYLAŞIM YAPABİLİRİM?

Bunun için öncelikle Kent Havası kullanıcı kaydınızı yaptırıp üyelik almasınız. Daha sonra solda bulunan “Mekan Ekle” butonuna tıklayarak hakkında paylaşım yapmak istediğiniz kent ya da mekanın bulunduğu il, ilçe ve kategoriyi seçebilirsiniz. Daha sonra Mekan Adı’nı elle girip paylaşımınızı yazarak kaydet butonuna basmalısınız. Dilerseniz ilgili mekanla ilgili fotoğraf da ekleyebilirsiniz.

KULLANICI ADININ SAĞ TARAFINDA BULUNAN RAKAMLAR NEDİR?

Kullanıcı adının sağ tarafındaki sayılar kullanıcının o andaki kullanıcı puanını göstermektedir. Bu puan belli bir algoritma ile aldığınız oylar ve eklediğiniz paylaşımların sayısına göre hesaplanır.

GÖNDERDİĞİM BİR PAYLAŞIM ÜZERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR MİYİM?

Kent Havası, platformun güvenilirliğini göz önünde bulundurarak kötü niyetli kullanımların önüne geçmek için paylaşımlar üzerinde değişiklik yetkisi vermemektedir. Memnun kalmadığınız paylaşımınızı paylaşım kutucuğunun sağ üstünde bulunan sil butonu aracılığıyla silebilirsiniz.

KULLANICI ADIMI DEĞİŞTİREBİLİR MİYİM?

Ne yazık ki Kent Havası kullanıcı adı alma özelliği bir kereliğe mahsustur. Ancak başka bir kullanıcı adı kullanmak istiyorsanız yeni bir hesap başvurusunda bulunabilirsiniz.

KENDİ İŞLETMEMİ KENT HAVASI’NA EKLEYEBİLİR MİYİM?

İşletme sahipleri işletmelerini dilediği gibi ekleyebilir. İşletme sahipleri, mekan sahibi olduklarını belirten “Mavi Tik”i almak için iletişim sekmesi üzerinden Kent Havası yöneticileri ile irtibata geçebilirler.

ŞUBESİ OLAN MEKANLAR İÇİN NASIL BAŞLIK AÇMALIYIM?

Bilindiği üzere bazı işletmelerin il veya ülke genelinde çeşitli şubeleri bulunmaktadır. Yapılacak paylaşımların doğru mekana yapılabilmesi için mekan adının sonunda mutlaka şube adı belirtilmelidir.

İŞube ismi bulunmayan mekanlarla ilgili başlık açılırken mümkün olduğunca doğru nokta verebilmek adına mekan isminin sonunda sokak adı belirtilmelidir.