KENT HAVASI KURALLARI

kenthavasi.net ve kenthavasi.com (bundan sonra Kent Havası olarak anılacaktır) yeni nesil, yaşayan bir il/ilçe rehberi olma hedefiyle yola çıkmış çevrimiçi bir platformdur.

Kent Havası, 90’lı yıllardan hatırladığımız kitapçık şeklinde basılmış rehberlerin yeni nesil versiyonudur ancak bir tartışma meydanı değildir. Dolayısıyla din, ahlak, siyaset, cinsellik ya da daha farklı konularla ilgili perspektif tartışmalarını lütfen burada yapmayınız. Bu tür içerikler doğrudan silinecektir.

Kent Havası’nın amacı Türkiye’nin tüm il ve ilçeleri ile bu il ve ilçelerdeki mekanlarda deneyim edinmiş kullanıcıların internet aracılığıyla etkileşimde bulunarak il, ilçe ve mekanlarla ilgili deneyimlerini diğer Kent Havası kullanıcı ve ziyaretçileri ile paylaşabilmelerini sağlamaktır.

Kent Havası içeriğinde yer alan yazılar Türkiye Cumhuriyeti’nde yürürlükte olan kanun ve kurallar kapsamında olduğundan dolayı Kent Havası kullanıcıları yazdıkları yazıların kanun ve kurallar çerçevesinde olduğuna dikkat etmelidir. Kent Havası kullanıcıları yazdıkları yazılardan kendileri sorumludur.

Kent Havası’nda kullanıcılar tarafından yazılan yazılar doğrudan kar amacı gütmeden, Kent Havası ziyaretçi ve kullanıcılarına tarafsız ve doğru bilgi sağlama amacıyla paylaşılmalıdır.

Kent Havası kullanıcıları hiçbir şekilde diğer özel ve tüzel kişileri aşağılayıcı, hakaret edici paylaşımlarda bulunmamalıdır. Kent Havası’nda çıplaklık, şiddet, taciz, intihar veya kendini yaralama, spam, yetkisiz şatış, nefret söylemi, tehdit vb içerikli yazılar doğrudan silinir. Bu gibi nedenlerden dolayı birden fazla kez paylaşımları silinen kullanıcıların hesapları askıya alınır.

Doğrudan mekan sahiplerine ya da Kent Havası kullanıcılarının şahıslarına yönelik paylaşılan yazılar Kent Havası konsepti dışında değerlendirilerek silinir.

Kullanıcılar tarafından ilan niteliğinde yapılacak paylaşımlar “Kullanıcılardan İlanlar” kategorisi altında yapılmalıdır.

Kent Havası’nda kullanıcılar tarafından paylaşılan yazılar önceden kontrol edilmediğinden dolayı 18 yaşından küçüklerin kullanıcı hesabı açması uygun değildir.

Kent Havası kurallarına aykırı bir paylaşımla karşılaşmanız halinde bunu Kent Havası moderasyonuna iletişim sekmesinden iletebilirsiniz.

Kent Havası Kuralları’nı doğrudan ihlal eden kullanıcıların hesabı askıya alınır. Kent Havası’nı kötü niyetli kullanma, kullanıcıları rahatsız etme, spam ya da reklam amaçlı paylaşımlar yapmak kurallarımıza aykırıdır.

Kullanıcı hesabının askıya alınması halinde, kullanıcıların paylaşımlarının yayınlanmaya devam etme hakkı Kent Havası’na aittir. İlgili yazılar yayınlanmaya devam edebilir veya silinebilir.

Kent Havası’nda yapılan paylaşımlar için paylaşım sahibi kullanıcılar herhangi bir hak iddia edemez.

Kent Havası’nda paylaşımlardaki ve ilanlardaki bilgilerden kaynaklı hatalardan ve Kent Havası’ndan farklı sitelere yönlendirilen linklerin içeriklerinden Kent Havası sorumlu değildir.

Kent Havası, gerekli gördüğü durumlarda hiçbir bildirim yapmadan Kent Havası Kuralları’nda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Kent Havası'nda yayınlanan içerik ve paylaşımların teyidi gerekir. Sitedeki eksik ya da yanlış bilgilerden Kent Havası ve yöneticileri sorumlu değildir. Kent Havası'nı kullanan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.