Sakarya - Sakarya - Kent Olay

Sakarya Lojistik Üs Olacak

Sakarya raylardan, açık sulara uzanan bir lojistik üs olacak

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Karasu Demiryolu Projesi’nin tamamlanması ile Sakarya’nın lojistik, ekonomik uluslar arası ticaret anlamında büyük katkı sağlayacağına dikkat çekti.

Başkan Altuğ, “Şehir olarak, Karasu Demiryolu’nun tamamlanmasını uzun yıllardır bekliyoruz. Çünkü ekonominin lokomotifi lojistik anlamda da güçlü olmaktır.

2 yıl önce faaliyete geçen Karasu Limanının ardından demiryolunun da tamamlanması ile  hem il ekonomisine büyük katma değer sağlayacak hem de ihracat rakamlarımızı olumlu etkileyecektir. Bu açıdan demiryolunun tamamlanacak olmasını heyecanla bekliyoruz.

Arifiye’den başlayıp Karasu’ya kadar uzanacak demiryolu iş dünyasına büyük kolaylıklar sağlayacak. Yıllardır çeşitli aksaklıklarla tamamlanmayan demiryolunun faaliyete geçmesi ile kaybettiğimiz zamanı ve kazanımı kısa vadede telafi edeceğimize inanıyorum.

Arifiye-Karasu-Akçakoca-Ereğli- Bartın Treni, Batı Karadeniz limanlarının iç ve Batı Anadolu’ya bağlantısını sağlayacak. Yük taşıma ağırlıklı bir proje olması itibariyle de geniş bir coğrafyanın ekonomik, sosyal ve kültürel yapısını da oldukça etkileyecek

Karasu Limanı’nın ve tren yolu ile buluşması ile Sakarya, raylardan, açık sulara uzanarak bir lojistik üs anlamında uluslar arası ticarette söz sahibi olacaktır.

Marmara Bölgesi Sakarya Haberi. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu