Trans Genetik tetralar hakkında bilgi , deneyim , tecrübe ve gözlemlerimi aktardığım yazı dizisine geçmeden önce selamlama ve sunuş bölümleri ile sizleri karşılamaktan büyük bir onur ve gurur duyarım .

Herkesi tekrardan ve tekrardan sonsuz bir saygı ve sevgi içerisinde selamlıyorum. Umuyorum ki sizlerde geçirdiğimiz bu zor Corona (Covid - 19) Döneminde evlerinizde kalıyor , sakin bir şekilde rahat ve güzel günlere kavuşma umudu ile bekliyorsunuzdur . Bugünlerde git gide evde kalmış olmanın vermiş olduğu sıkıntı ile iyiden iyiye ekran başında vakit geçirmeye başladım. Muhtemelen benimle aynı durumda olan siz değerli okurların zamanını bir nebze de olsa bilgi dolu geçirebilmesi için elimden geleni yapacağım.

Tekrardan konumuza dönmemiz gerekir ve nezaketi bir kenara bırakarak bilgi birikim ve deneyim alış verişine döner isek . Sizlere en son olarak Trans Genetik Tetralara karşı olan eski ön yargımdan bahsedeceğim ardından piyasa bilgileri hakkında kısa bir bilgi vererek eğer hala kelime hakkım kalırsa da onlar hakkında ki bilimsel gerçeklerden bahsedeceğim. Zaten büyük bir oranda bilimin üretimi olan bu canlıları bu yönden ele almazsak büyük bir çelişki içinde bulunurduk.

Trans Genetik Tetralar ile ilgili benim öncelikli şüphem ve ön yargım bu canlıların isimlerinden edinmiş olduğum bilgi sayesinde getiklerinde yapılan bu değişim yüzünden yavru sahibi olamayacakları yani kısır olacakları yönünde idi , ya da bir şekilde istisnalar olursa ve bu canlılar yavru yumurta sahibi olabilirse bu yavruların genetiklerin de herhangi bir değişim yapılmadığı için son derece basit ve aynı doğada bulunan ataları gibi kar beyazı renklerde olacaklarını yani benim satın almış olduğum canlılarda herhangi bir istisna olsa bile yinede bu yavruların anne babalarından alakasız canlılar olacakları yönünde idi . Ama bugün henüz üretememiş olsam dahi bu ön yargılarımın aslında karşılıksız olduğunu fark ettim ve doğal ya da değil bu biyolojik canlıların keyfini sürmemiz gerektiğini düşünmekteyim . Akvaryumuma katmış oldukları muazzam renklerden ve keyiften ötürü bu dostlarımıza bir kez daha buradan seslenmek de kendilerine sonsuz teşekkürlerimi iletmek istemekteyim.

Gelelim Trans Genetik Tetraların Piyasasına...

Trans Genetik tetralar için ortalama bir değer vermek gerekirse ₺ 10 ile ₺ 20 arasında değişiklikler gösterebilir . Bulunmuş olduğunuz ilin piyasa değerleri her konu da olduğu gibi bu konu da da değişiklik gösterebilir , gösterecektir . Benim bulunmuş olduğum şehirde Isparta da ₺ 10 ile ₺ 12 arasında değişimler gösterir ama genel kabul görmüş rakamı ₺ 10 dur . Bu konu da diğer balıkların aksine boyut farklı fiyat farkı yaratmaz yani 2 - 3 cm bir tetra ile 4 - 5 cm bir tetra arasında fiyat farkı olmaz .

Tetralar Hakkında ki ikinci yazımızın da böylece sonuna gelmiş oluyoruz bundan sonra da bilimsel gerçekliklere değinmiş olduğum kısa bir yazı paylaşacağım şimdiden ayırmış olduğunuz vakit için teşekkürler

Sürç-i Lisan Ettiysek Affola