Kent Havası - Genel - Blog

Trans Genetik Tetra

Öncelikle tekrardan sizlerle birlikte olmaktan son derece mutlu olduğumu belirtmek isterim . Bilimsel Gerçekler yazı bütünü kısıtlama dolayısıyla bölündüğü için bu yazım önceki yazının devamı niteliğinde değil tamamlayıcısı niteliğindedir . Bu nedenle selamlama bölümüne yer veremeyeceğim bu konuda özürlerimi iletmek de ve kabalığımdan dolayı affınıza sığınmaktayım .

O halde buyurun yazımıza devam edelim .

Trans Genetik Tetraların İstemiş Olduğu pH değeri : Trans Genetik Tetralar benim de henüz nedenini anlayamadığım şekilde pH değişiminden pek fazla etkilenen bir tür değil hatta açıkça konuşmak gerekirse pH değişimini fark edip etmediğinden bile emin değilim . Sanıyorum bu durumda ki bilgi eksikliğimiz de canlının doğada bulunmamasından kaynaklanıyor . Ama benim sizlere önerim 6.5 pH - 7.5 pH dir yani ufak asidik ve ufak bazik sulardan kullanmanızda sıkıntı olmayacaktır .

Trans Genetik Tetraların Yüzüşü : Aslına bakarsanız bu durum tam anlamıyla balığın karakterine bağlıdır yani hemen hemen her yerde yüze bilirim ama çoğunlukla penguen tetralarda ki gibi salınma haraketi yaparlar yani öyle bir sürü yüzüşü görmek pek de mümkün değildir .

Trans Genetik Tetraların İstemiş Olduğu Habitat Şartları : Trans Genetik Tetraların sahip oldukları pigmentler doğal olmadığı için ekstra bir gelişme ya da strese bağlı gerileme göremeyiz bu nedenle habitat renkliliğin ya da şartlarının pek bir önemi yoktur cama cam bir akvaryumda da bitkili bir akvaryumda ki kadar gösterişli olacaklardır . Bu yüzden benim önerim akvaristin göz zevkine hitap eden bir şekilde kullanım yapmasından yanadır.

Trans Genetik Tetraların Beraber Yaşayabileceği Türler : Trans Genetik Tetraların tek agrasifliği akvaryumda ki yavru balıklara karşıdır yani boyut olarak onların ağzına sığamayacak tüm canlılara karşı barışçıllardır .Sizler Trans Genetik Tetralar ile yaşayabilecek türleri araştırırken daha ziyade onlara zarar vermeyecek türler araştırmalısınız .

Trans Genetik Tetraların İstemiş Oldukları Isı : Bu konu da net bir bilgi yoktur ama ben şahsi olarak yanına başka türler dahil etmeden önce 28°C de bakıyordum şuanda ise 26°C bakıyorum hiçbir değişiklik yok canlının sağlığında da davaranışlarında da bu yüzden akvaryumdaki diğer canlıların istemiş oldukları değerlerde sabitleme yapacak olursanız rahatlıkla bu işi başarabilirisiniz.

Trans Genetik Tetraların Yavrudan Gelişimleri : Trans Genetik Tetralar yumurtadan çıktıktan sonra gözle seçilemeyecek kadar küçük olurlar yaklaşık 5 günlük iken sahibi oldukları pigmentler yüzünden seçilebilmeye başlarlar ve sağlıklı bir diyet geniş bir su hacimi ile birlikte yaklaşık olarak 3 ay da kabul edilebilir satış boyuna gelmiş olurlar Tetra formlarını elde etmeleri ise yaklaşık olarak 40 günü bulmaktadır .

Trans Genetik Tetraların Ömürlerini Uzatmak İçin Yapılabilecekeler : Bu konuda çok net olabiliriz dengeli bir diyet ve azami oranda stres balıklarınızın ömründe bir kısalmanın önüne geçecektir ama unutmayınız ki bizlerin bile bir sonraki dakika yaşayıp yaşamayacağımızın bir garantisi yoktur.

Yazımızın sonuna geldik vaktiniz için teşekkürler

Sürç-i lisan ettiysek affola ! !
Trans Genetik tetralar bilgilendirici yazı dizisi serimde olası bir eksiklik fark etmez isem son yazısı ile karşınızda bulunmanın vermiş olduğu kıvanç ve mutluluk ile birlikte Trans Genetik Tetralar hakkındaki bilimsel gereçekleri sizlerle paylaşacağım ama bundan hemen önce selamlama ve sunuş bölümü ile karşınızda olacağım.

Herkesi tekrardan ve tekrardan sonsuz bir saygı ve sevgi içerisinde selamlıyorum. Umuyorum ki sizlerde geçirdiğimiz bu zor Corona (Covid - 19) Döneminde evlerinizde kalıyor sakin bir şekilde rahat ve güzel günlere kavuşma hayalleri kuruyor bu nokta da sakinliğinizden ve selimliğinizden fedakarlık etmeden gelişmeleri takip ediyorsunzudur. Bugünlerde git gide evde kalmış olmanın vermiş olduğu sıkıntı ile iyiden iyiye ekran başında vakit geçirmeye başladım. Muhtemelen benimle aynı durumda olan siz değerli okurların zamanını bir nebze de olsa bilgi dolu geçirebilmesi için elimden geleni yapacağım.

Gelelim Trans Genetik Tetralara ilk olarak bahsetmemiz gereken daha doğrusu, vermemiz gereken bilgi şu ; Şahsi olarak yapmış olduğum bütün çalışmalar, araştırmalarım sonuçsuz kaldı ve bu laboratuvar canlısının Latin dilindeki yani Bilimsel Dildeki karşılığını bulamadım. Bunun ardından da araştırma konusunda son derece yarım ve eksik kaldım ilk olarak bu konuda affınıza sığınıyorum.

Gelelim elde etmiş olduğum deneyim ve tecrüblerin sonuncunda elimdeki bilgilere.

Trans Genetik Tetraların Kökeni ; Bizim bildiğimiz trans genetik tetraların kökeni laboratuvarlardır . Bu durumu bu şekilde lansa etmek bir miktar garip de olsa ne yazık ki gerçekler bu yönde.

Trans Genetik Tetraların Cinsiyet Ayrımı : Cinsiyet ayrımı yapabilmek için benim bildiğim tek yöntem bu canlıların damızlık boya ulaşmalarının hemen ardından geliyor . Dİşi Trans Genetik Tetralar karınlarında anormal bir büyüme oluyor bu yumurta topladıkları anlamına geliyor . Ve karınlarının şişmesinin hemen ardından erkekler onları kovalıyorlar . Benim bildiğim tek yöntem bu , bu sebepten dolayı da ne yazık ki dişi erkek oranlı bir alım yapmak oldukça zor.

Trans Genetik Tetraların Üremesi ve Üretimi : Trans Genetik Tetralar az önce de bahsetmiş olduğum gibi yumurta dökerek üreyen canlılardır bu yüzden Trans Genetik Tetraların üretimi için öncelikle sağlıklı bir beslenme tabiri caiz ise besi döneminden geçmeleri gerekmektedir ardından da hazır olan dişi başına en az 2 erkek oranı ile tetralarımızı aynı daniolar ve diğer tetra gruplarında da olduğu gibi bir filenin içine almalı akvaryumdan da %70 e yakın ve belki de daha fazla su değişikliği yapmalıyız.

Trans Genetik Tetraların Diyeti : Trans Genetik Tetralar fazla yem ayırt etmeyen bir türdür ben günde bir öğün artmeia bir öğün tetra pro energy bir öğünde granüllü yemden oluşan bir diyet kullanmaktayım sizlere de gönül rahatlı ile önerebilirim.

Kelime kısıtlamasından dolayı bu bölümü tamamlayamadık ama hemen bu bölümün ardından yayımlanacak kısa bir bölümle bunu telafi edeceğim .

Sürç-i lisan ettiysek affola ! !
Trans Genetik tetralar hakkında bilgi , deneyim , tecrübe ve gözlemlerimi aktardığım yazı dizisine geçmeden önce selamlama ve sunuş bölümleri ile sizleri karşılamaktan büyük bir onur ve gurur duyarım .

Herkesi tekrardan ve tekrardan sonsuz bir saygı ve sevgi içerisinde selamlıyorum. Umuyorum ki sizlerde geçirdiğimiz bu zor Corona (Covid - 19) Döneminde evlerinizde kalıyor , sakin bir şekilde rahat ve güzel günlere kavuşma umudu ile bekliyorsunuzdur . Bugünlerde git gide evde kalmış olmanın vermiş olduğu sıkıntı ile iyiden iyiye ekran başında vakit geçirmeye başladım. Muhtemelen benimle aynı durumda olan siz değerli okurların zamanını bir nebze de olsa bilgi dolu geçirebilmesi için elimden geleni yapacağım.

Tekrardan konumuza dönmemiz gerekir ve nezaketi bir kenara bırakarak bilgi birikim ve deneyim alış verişine döner isek . Sizlere en son olarak Trans Genetik Tetralara karşı olan eski ön yargımdan bahsedeceğim ardından piyasa bilgileri hakkında kısa bir bilgi vererek eğer hala kelime hakkım kalırsa da onlar hakkında ki bilimsel gerçeklerden bahsedeceğim. Zaten büyük bir oranda bilimin üretimi olan bu canlıları bu yönden ele almazsak büyük bir çelişki içinde bulunurduk.

Trans Genetik Tetralar ile ilgili benim öncelikli şüphem ve ön yargım bu canlıların isimlerinden edinmiş olduğum bilgi sayesinde getiklerinde yapılan bu değişim yüzünden yavru sahibi olamayacakları yani kısır olacakları yönünde idi , ya da bir şekilde istisnalar olursa ve bu canlılar yavru yumurta sahibi olabilirse bu yavruların genetiklerin de herhangi bir değişim yapılmadığı için son derece basit ve aynı doğada bulunan ataları gibi kar beyazı renklerde olacaklarını yani benim satın almış olduğum canlılarda herhangi bir istisna olsa bile yinede bu yavruların anne babalarından alakasız canlılar olacakları yönünde idi . Ama bugün henüz üretememiş olsam dahi bu ön yargılarımın aslında karşılıksız olduğunu fark ettim ve doğal ya da değil bu biyolojik canlıların keyfini sürmemiz gerektiğini düşünmekteyim . Akvaryumuma katmış oldukları muazzam renklerden ve keyiften ötürü bu dostlarımıza bir kez daha buradan seslenmek de kendilerine sonsuz teşekkürlerimi iletmek istemekteyim.

Gelelim Trans Genetik Tetraların Piyasasına...

Trans Genetik tetralar için ortalama bir değer vermek gerekirse ₺ 10 ile ₺ 20 arasında değişiklikler gösterebilir . Bulunmuş olduğunuz ilin piyasa değerleri her konu da olduğu gibi bu konu da da değişiklik gösterebilir , gösterecektir . Benim bulunmuş olduğum şehirde Isparta da ₺ 10 ile ₺ 12 arasında değişimler gösterir ama genel kabul görmüş rakamı ₺ 10 dur . Bu konu da diğer balıkların aksine boyut farklı fiyat farkı yaratmaz yani 2 - 3 cm bir tetra ile 4 - 5 cm bir tetra arasında fiyat farkı olmaz .

Tetralar Hakkında ki ikinci yazımızın da böylece sonuna gelmiş oluyoruz bundan sonra da bilimsel gerçekliklere değinmiş olduğum kısa bir yazı paylaşacağım şimdiden ayırmış olduğunuz vakit için teşekkürler

Sürç-i Lisan Ettiysek Affola
Herkesi tekrardan ve tekrardan sonsuz bir saygı ve sevgi içerisinde selamlıyorum. Umuyorum ki sizlerde geçirdiğimiz bu zor Corona (Covid - 19) Döneminde evlerinizde kalıyor , sakin bir şekilde rahat ve güzel günlere kavuşma umudu ile bekliyorsunuzdur . Bugünlerde git gide evde kalmış olmanın vermiş olduğu sıkıntı ile iyiden iyiye ekran başında vakit geçirmeye başladım. Muhtemelen benimle aynı durumda olan siz değerli okurların zamanını bir nebze de olsa bilgi dolu geçirebilmesi için elimden geleni yapacağım.

Bugün ele almış olduğumuz başka bir canlı grubu ise belik de tatlı su canlılarının en geniş ailelerinden olan tetra ailesine tabi olmakta olan Trans Genetik Tetralar .

Adından da anlaşılabileceği gibi doğada kar beyazı renklerde bulunan ve bedensel olarak da silver dolarlara benzeyen bu canlılar şüphesiz ki bu yılın en trend balıklarından, bu balıklar ortalamanın biraz üzerinde ki fiyatlandırmalarına rağmen çeşitli varyeteleri ve kendini son derece fark ettiren renkleri ile tabiri caiz ise kendi kendini satan bir canlı türü. Ebatlarının fiyatlandırmaya herhangi bir etkisi olmaması biz hobicileri bir miktar üzse de sizlere şu bilgiyi verebilirim. Bu canlıların üreme organları üzerinden genetik varyeteleri değiştirildiği için gelecek nesiller için de aynı renkler , desenler ve yüzgeç yapıları oluştuğunu sizlere direkt olarak belirtebilirim. Kimi kesimler tarafınca üretimine imkansız gözü ile bakılan bu dostlarımızı aslında amatör olarak da üreten çok sayıda insan var tabi ki işin artık ehli olmuş üreticiler bu şekilde genetiği ile oynanmış balıklara karşı kendi emeklerine yapılan bir saygısızlık olarak nitlendirse ve bu şekilde davransa da , bu balığın yoğun bir talep görmesinin önüne geçememiş gibi gözüküyor. Her daim bahsetmiş olduğum gibi yine trans gentik tetralar ile ilgili sıkıcı bilgileri farklı bir yazı da (malum olan kelime kısıtlamasından dolayı ) bahsedeceğim . Tetra grubunda ki canlıların doğal olarak pek çok farklı Latince adı bulunurken bu doğal olmayan tür hakkında herhangi bir bilgi araştırmasında bulunmak hayli zor . Bunun da en bariz sebebi herhangi bir Latince adı bulunmaması. Ya da varsa da ben bilmiyorum bu konu da bilgi sahibi olan varsa, ve bu bilgiyi benimle paylaşırsa son derece bahtiyar olurum . Trans Genetik Tetralar uzun bir süre boyunca adından ötürü uzak durmak istediğim hastalıklı bir tür izlenimi bıraksa da bende sevgili kardeşimin yoğun isteği üzerine akvaryumumuza dahil ettikten sonra son derece sevdiğim , yıldızlarımızın barıştığı bir canlı olmayı başardı . Bu anlamda bir miktar geç de tanışsak uzun bir süre ayırlmayacağa benziyoruz . Kelime kısıtlamasının sonlarına gelmemden dolayı yazımı tekrardan bölüyorum ve ilk bölümü noktalıyorum hepinizi bir kez daha selamlar en içten dileklerimle hayırlı bir ramazan geçirmenizi dilerim .

Sürç-i Lisan Ettiysek affola ! !