Sakarya - Sakarya - Kent Olay

Sera A.Ş. Cumhurbaşkanı Erdoğan Himayesinde Kuruldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın himayelerinde

Sakarya’nın tarımı için yeni bir adım daha

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Sera A.Ş’nin kurulduğunu açıklayan Başkan Ekrem Yüce, “Türkiye'nin tarımda öncü belediyesi olarak bir ilke daha imza attık. İlk etapta 40 dönüm, önümüzdeki dönemde farklı bölgelerde kuracağımız seralar ile şehrimizin ve ülkemizin ekonomik gelişimine, istihdamına katkı sağlayacak, milli ve yerli üretimle uluslararası pazarda yerimizi alacağız. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Sera A.Ş’nin kurulduğunu açıkladı. Türkiye’nin tarımda öncü belediyesi olarak bir ilke daha imza attıklarını ifade eden Başkan Ekrem Yüce, Sera A.Ş ile tarımsal üretimde yeni bir kalkınma hamlesini Sakarya’dan başlatacaklarını duyurdu.

Sera A.Ş hayırlı olsun

Başkan Ekrem Yüce, Sera A.Ş’nin kurulduğunu şu paylaşımlarıyla açıkladı: “Türkiye'nin tarımda öncü belediyesi olarak bir ilke daha imza attık. Cumhurbaşkanınımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Sera A.Ş.'yi kuruyoruz. İlk etapta 40 dönümlük bir arazide çalışmalarımıza başlıyoruz. Önümüzdeki dönemde farklı bölgelerde kuracağımız seralar ile topraksız tarımın en modern örneğiyle şehrimizin ve ülkemizin ekonomik gelişimine, istihdamına katkı sağlayacak, milli ve yerli üretimle uluslararası pazarda yerimizi alacağız. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Tarımda daha fazla verim

Sakarya’nın mümbit topraklarını en iyi şekilde geleceğe hazırlayacaklarını da ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Fidancılık ve Peyzaj A.Ş, Tarım A.Ş’nin ardından Sera A.Ş de şehrimiz tarımına verdiğimiz önemin bir tezahürüdür. Biz; şehrimizin var olan potansiyelini en iyi şekilde işlemek ve daha fazla verim elde etmek istiyoruz. İnşallah Akyazı Kuzuluk’ta da 45 dönüm arazi üzerinde Seracılık Mükemmeliyet Merkezi’ni hizmete alacağız. Yıl boyunca üretim yaparak şehrimiz ekonomisine de ayrıca katkılar sunacağız” dedi.

 Sakarya’nın tarımı için yeni bir adım daha