Sakarya - Sakarya - Kent Olay

İstiklal Marşı’nın Yıl Dönümünde Mehmet Akif Anıldı

İstiklal Marşı’nın Kabulünün Yıl Dönümünde Mehmet Akif ErsoyAnıldı

İstiklal Marşı’nın Kabulünün Yıl Dönümünde Milli Şairimizi Andık

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü vesilesi ile düzenlenen program, Vali Ahmet Hamdi Nayir’in katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Konferans Salonundaki programa Sakarya Valisi  Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; Garnizon Komutanı ve 7. Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Komando Albay Mustafa Köse, Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, İlçe Kaymakamları, daire amirleri, okul müdürleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı Mustafa Çolak, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sakarya Şube Başkanı Erol Demir, Gaziler, Şehit aileleri ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program öncesinde Serdivan Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan resim sergisini gezerek eser sahibi öğrencileri tebrik eden Vali Nayir, daha sonra salona geçerek yine Serdivan Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen programı izledi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan anma programında, Serdivan Anadolu Lisesi Müdürü Özer Yüksel de günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Milli Şairimizin hayatından kesitlerin yer aldığı video gösteriminin yanı sıra öğrenciler tarafından Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerinin seslendirilmesiyle devam eden programda, müzik dinletisi ile İstiklal Marşı ve Mehmet Akif adlı tiyatro gösterimi de yer aldı.

‘Milletin Sesi Mehmet Akif’ temalı liseler arası şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verip kutlayan Vali Ahmet Hamdi Nayir, yüreği vatan ve millet sevgisiyle dolu Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un sahip olduğu fikriyatın anlaşılmasına ve yeni nesillere aktarılmasına vesile olan böylesi etkinliklerde emeği geçen herkesi tebrik ettiklerini belirtti.

Marmara Bölgesi Sakarya Haberi. 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü