Sakarya - Sakarya - Kent Olay

Büyükşehir Akademi’de Yeni Dönem Kayıtları Başladı

Büyükşehir Akademi yeni dönem kayıtları hakkında deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Büyükşehir Akademi’de yeni dönem kayıtları başladı

Büyükşehir Akademi’de 2 Mart Pazartesi günü başlayan yeni dönem kayıtları 12 Mart Perşembe gününe kadar devam edecek. Kurumsal internet sayfası www.sakarya.bel.tr adresinden yapılacak başvuruların ardından dersler 16 Mart Pazartesi günü başlayacak. 6 hafta boyunca 7 farklı başlıkta entelektüel isimler Büyükşehir Akademi’nin katılımcılarıyla buluşacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Büyükşehir Akademi’de yeni dönem heyecanı başlıyor. 2010 yılından bu yana gerçekleştirilen ve Tarihi Alicanlar Konağı ile Ofis Sanat Merkezi’nin ev sahipliği yapacağı yeni dönem Büyükşehir Akademi’de 2 Mart Pazartesi günü başlayan bahar dönemi kayıtları 12 Mart Perşembe gününe kadar devam edecek. 16 Mart Pazartesi günü başlayacak yeni dönem 6 hafta boyunca 7 farklı branşta gerçekleştirilecek ve kayıtlar kurumsal internet sayfası www.sakarya.bel.tr adresinden yapılabilecek. Büyükşehir Akademi eğitimleri 24 Nisan Cuma günü sona erecek.

yıl

Konuyla ilgili yapılan açıklamada ise şöyle denildi: “Şehrimizin kültür hayatında önemli izler bırakmak ve entelektüel gelişimine katkı sağlamak amacıyla edebiyat, tarih, siyaset, sanat ve felsefe gibi sosyal bilimler alanlarında, Türkiye’nin önde gelen ilim insanlarının hemşehrilerimizle buluştuğu, akademik bir anlayış ve zengin bir içerikle hazırlanan, bilgi ve tecrübelerin teorik ve pratik yollarla aktarıldığı seminerler dizisi olan Büyükşehir Akademi, 10. yılında da entelektüel birikimine katkı sağlamak isteyen hemşehrilerimizle buluşmaya devam ediyor” denildi.

6 hafta 7 farklı başlık

“Büyükşehir Akademi yeni dönemde de 6 hafta boyunca 7 farklı başlık ve alanında uzman entelektüel isimlerin katılımıyla gerçekleştirilecek. 2 Mart Pazartesi günü başlayan yeni dönem kayıtları 12 Mart Perşembe günü sona erecek. Başvurular kurumsal internet sayfamız www.sakarya.bel.tr adresinden alınacak. Başvurularda katılımcıların yazılı mülakatları belirleyici olacak ve derse kabul edilenlerin ilanı ise 13 Mart Cuma günü yine kurumsal internet sayfamız üzerinden yapılacak. Alicanlar Konağı ile Ofis Sanat Merkezi’nin ev sahipliği yapacağı Büyükşehir Akademi’ye tüm ilgilileri davet ediyor, hayırlı olmasını diliyoruz” denildi.