Sakarya - Karasu - Kent Olay

Uluslararası Taşımacılık Yapan 88 Şoför Ülkeye Geldi

Uluslararası taşımacılık yapan 88 tır şoförü Ro-Ro gemisi ile Karasu Limanından ülkeye giriş yaptı.

Yurdumuz Yuvanızdır

Gençlik ve Spor Bakanlığı bağlı KYK yurtları, yurt dışında okuyan 2000 öğrenci ve 88 şoföre ev sahipliği yapıyor.

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan korona virüsüne karşı tedbirler alınmaya devam ediyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı açıklama sonrası, yurt dışında yaşayan 2 bin öğrencinin ülkeye gelmesi beklenirken, uluslararası taşımacılık yapan 88 tır şoförü Ro-Ro gemisi ile Karasu Limanından ülkeye giriş yaptı. Ukrayna'dan Ro-Ro Gemisiyle Sakarya'nın Karasu ilçesi limanına getirilen 88 Türk vatandaşı tır şoförü, yapılan ilk sağlık taramaları ardından polis eşliğinde 2 otobüs ile Sakarya'nın Serdivan İlçesinde bulunan Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Arif Nihat Asya Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda da kontrollerden geçirilerek yurda yerleştirildi.

AFAD, UMKE, polis ve sağlık ekiplerinin hazır bulunduğu yurtta, Ukrayna'dan gelen şoförler kayıtları yapıldıktan ve 2'nci sağlık taramasından geçirildikten sonra 14 gün boyunca kalacakları odalarına gönderildiler. Öte yandan, bazı şoförlerin otobüslerden Türk bayrakları eşliğinde inmesi ise dikkatlerden kaçmadı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, İl Müdürlüğüne bağlı Müdür ve Personel, yurda giderek, yabancı şoförlerin sorunsuz bir şekilde yurda yerleşmesini sağladılar.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu sosyal medya hesabında; “ Bugüne dek ülkemizin pırıl pırıl evlatlarına yuva olan yurtlarımız, bugün yurtdışından gelen misafirlerimize ev sahipliği yapıyor.  Bu süreçte yurtlarımızın ilk adres olması, bu binaların hakiki anlamda milletimize "yurt" olduğunun en büyük göstergesidir. #Yurdumuz Yuvanızdır.

Marmara Bölgesi Sakarya Haberi. Gençlik ve Spor Bakanlığı bağlı KYK