Kent Havası - Teknoloji - Web Site

yetita.com

Yetita Mini Yerli Arama Motoru ile Tanıştınız mı?

yetita.com

Mini Yerli Arama Motoru sloganıyla yola 2016 yılında yola çıkmış bir web site. İçerisinde Blog, Rehber, Backlink&Reklam, Gazeteler, Kategoriler gibi sekmeler bulunuyor. Kendilerini ise şu şekilde tanıtıyorlar: “Yetita sitelerin kullanıcılar tarafından eklendiği, kendine has kalite puanı ile aradığınız sonuçlara en alakalı cevapları veren, ilk etapta Türkçe Dizin olarak kurulup daha sonra mini arama motoru klasmanına geçerek sınıf atlayan, kendi big datasını oluşturarak hiçbir arama motorundan API almayan Türkiye’nin gururu Mini Yerli Arama Motorudur.”

yetita.com sitesinin “Blog” sekmesinde hemen hemen tüm bloglarda olduğu gibi güncel ve çeşitli konularda makaleler yer alıyor. “Rehber” sekmesi ile de herhangi bir şehirdeki mekanlar hakkında bili alabiliyor veya paylaşımlar yapabiliyorsunuz. Şimdilik içerik açısından kısıtlı olsa da ileride muhtemelen zengin bir veri alt yapısına sahip olacaktır. Sitenin “Kategoriler” sekmesinde ise çiçekçiden edebiyata, klima servisinden turizm acentasına birçok mekan ve site hakkında bilgiye ulaşmak mümkün. Sitenin “Gazeteler” sekmesinde ise aynı isimli aplikasyonun tanıtımı ve linki paylaşılıyor.

Genel olarak bakıldığında yetita.com sitesinin daha önceden pek de ortaya konulmamış bir yol izlediğini ve bu anlamda klasmanında tek olduğunu söyleyebiliriz. Bunu tabi ki hem içerik hem de girişimin izlediği stratejiyi değerlendirerek göz önünde bulundurmak gerekir. Sade tasarımı kullanışlı arayüzü ile muhtemelen adını daha geniş kitlelere duyuracak ve giderek zengin bir kullanım ağına sahip olacaktır.

Sonuç itibariyle Yerli Mini Arama Motoru olarak çalışmalarını devam ettiren, firma ve sitelerle ilgili güzel bir veri tabanı oluşturmaya çoktan başlamış olan yetita.com sitesinin önünün açık olduğunu ve çalışmalarını devam ettirdikleri sürece hedeflerine ulaşmamaları için hiçbir sebep olmadığı herhalde ortadadır. Teknolojinin baş döndürücü bir hızla ilerlediği ve internet kullanıcılarının bir an önce bilgiye ulaşmak adına yeni araçlar kullanmaktan çekinmedikleri bugünlerde yeni bir soluk olarak yerli bir sitenin ortaya çıkması birçok kişiyi heyecanlandıracaktır. Kent Havası ailesi olarak biz de 2017’den beri kat ettikleri yolun hakkını verdiklerini düşünüyor ve gelecekteki çalışmalarında başarılar diliyoruz. Girişimci ruhun ve yeni fikirlerin her zaman yanında olduğumuzu bu vesileyle de tekrar belirtmiş olalım.

Sitenin adresi:  yetita.com