Sakarya - Sakarya - Kent Olay

Büyükşehir Belediyesi Evde Hayat Var Hikaye Yarışması

Hikâye yarışmasında kazananlar belli oldu

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Evde Hayat Var!” hikaye yarışmasında kazananlar belli oldu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın karantina sürecini fırsata çevirmek için düzenlediği “Evde Hayat Var!”  hikâye yarışmasının kazananları belli oldu. 13 Nisan’da başlayan ve 6 Mayıs Çarşamba günü başvuruların sona erdiği yarışmada yaklaşık 600 hikâye kaleme alınırken, dereceye giren hikâyeler Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin internet sayfasında ilan edildi.

Çeşitli hediyeler

İlkokul, ortaokul ve lise olmak üzere üç kategorinin yer aldığı yarışmada, kategori birincilerine tablet bilgisayar, ikincilerine robotik kodlama seti, üçüncülere ise kitap seti hediye edilecek. Ayrıca yarışmaya gönderilen hikâyeler Büyükşehir Belediyesi kitaplığında yerini alacak.

Marmara Bölgesi Sakarya Haberi Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Evde Hayat Var!” 
Büyükşehir’in öncü olan yarışmasına rekor başvuru

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Evde Hayat Var’ isimli hikâye yarışması sona erdi.

11 Mayıs Pazartesi günü sonuçların açıklanacağı yarışmaya 3 kategoride yaklaşık 600 başvuru yapıldı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Evde Hayat Var’ isimli hikâye yarışmasına başvurular sona erdi. Yaklaşık 600 başvurunun olduğu ve İlkokul, Ortaokul, Lise olmak üzere 3 kategoriden oluşan yarışmada her kategorideki en iyi 3 hikâyeye toplamda 9 ödül verilecek. Birincilere tablet bilgisayar, ikincilere robotik kodlama seti, üçüncülere ise kitap setinin hediye edileceği yarışmada ayrıca başarılı hikâyelerin de yer alacağı bir kitap derlenerek Büyükşehir Belediyesi tarafından basılarak ölümsüzleştirilecek. Yarışmanın sonuçları ise 11 Mayıs Pazartesi günü www.sakarya.bel.tr adresinden ilan edilecek.

Sonuçları Başkan Yüce’nin açıklaması bekleniyor

6 Mayıs itibariyle seçici kurul ile paylaşılan hikâyelerin değerlendirilerek 11 Mayıs günü Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce tarafından açıklanması bekleniyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi “Evde Hayat Var” Hikâye Yarışması’nın seçici kurulu ise; Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Daşcıoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Furkan Beşel, Sakarya İl Turizm Kültür Müdürü Hüseyin Yorulmaz, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Basın Yay. Halkla İlişkiler Daire Başkanı İrfan Kardeş, Kent Konseyi Başkanı Sinan Çileli, Sakarya Büyükşehir Belediyesi sKültür Sanat Şube Müdürü Yasin Çetin, Edebiyat öğretmeni Şair Ercan Yılmaz’dan oluşuyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Evde Hayat Var’  
Türkiye’de bir ilk olacak yarışma Büyükşehir’den

Büyükşehir Belediyesi tarafından  ‘Evde Hayat Var’ projesiyle çocukların karantina sürecinde vakitlerini değerlendirmeleri için Türkiye’de bir ilke imza atılıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi   “Evde Hayat Var” hikâye yarışmasıyla çocuklarımızın hem karantina sürecindeki vakitlerini değerlendirmesine olanak sağlarken hem de onların içlerindeki yazarlık yeteneğinin keşfine olanak sağlıyor. Büyükşehir’in yapmış olduğu bu çalışma ile karantina sürecinde böyle bir proje de Türkiye’de ilk defa hayata geçirilmiş olacak.

Projenin detaylarında ise;

Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “İlkokul, Ortaokul ve Lise olmak üzere toplamda 3 kategoride yarışacak adayları birbirinden değerli hediyeler bekliyor. 3 kategorinin birincilerine tablet bilgisayar, ikincilere robotik kodlama seti, üçüncülere ise kitap seti hediye edilecek. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Evde Hayat Var Hikâye Yarışması’nın jürileri ise şöyle; Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Daşcıoğlu, Sakarya İl Turizm Kültür Müdürü Hüseyin Yorulmaz, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Furkan Beşel, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı İrfan Kardeş, Kent Konseyi Başkanı Sinan Çileli, Kültür Sanat Şube Müdürü Yasin Çetin, Edebiyat öğretmeni Şair Ercan Yılmaz” ifadelerine yer verildi.

Başvuru tarihleri;

13 Nisan 2020’de başlayacak yarışmaya 6 Mayıs 2020 23.59’a kadar başvurular yapılabilecek. 11 Mayıs’ta ise yarışmanın sonuçlarının açıklanması bekleniyor.

Marmara Bölgesi Sakarya Haberi Büyükşehir Belediyesi tarafından  ‘Evde Hayat Var’