Kent Havası - Genel - Web Site

Alpin Quest

Sizlere kullandığım kullanmaktan zevk aldığım bir telefon uygulamasından bahsetmek istiyorum. Öncelikle bu program kimlerin işine yarar ondan bahsedeyim daha sonra programa geçeceğim.

Bu program aslına bakarsanız bir GPS programı. Türkçe olarak hizmet vermesi büyük bir avantaj. Dağcılıkla uğraşanlar asker kişiler arama kurtarma görevlileri doğa yürüyüşü yapanlar gibi herhangi bir GPS programına ihtiyacı olan bir çık kişinin kullandığı bir program olarak değerlendiriyorum. Söylediğim gibi Türkçe hizmet vermeleri oldukça iyi. Fakat sadece android de hizmet verip iOS işletim sisteminde hizmet vermemesi büyük bir eksik. Program üzerinde istediğiniz haritayı goruntuleyebilme özelliği mevcut. Bu konuda Google’ın çok güzel haritaları mevcut. Program üzerinde rakıminizi koordinatınız görebilir rotalar çizebilir hedefinizin rakimini koordinatını istikamet acısını görebilirsiniz. Hedeflerinize kendinizin verdiği isimleri ekleyebilir bu hedeflere rotalar cizebilirsiniz.

Programın ücretli ve ücretsiz sürümü bulunmakta. Bence arazide doğada vakit geçiriyorsanız ücretli sürümünü almanızda fayda var. Güzel program kullanın.