Afyonkarahisar - Merkez - Termal Tesis ve Spa

Oruçoğlu Termal Otel

Oruçoğlu Termal Otel hakkında deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Oruçoğlu Afyon'da ciddi anlamda reklam yapan ve şehre ekonomik alanda gelir kapısı olan büyük isimlerden birisiydi o zamanlar... Yağ, içme şişe su ve termal turizm başlıklarında Ege Bölgesi'nde ciddi anlamda bir isimdi. Tabi zamanla değişim bu başlıkları da değiştiriyor... Günümüzde termal ve spa alanında bölgedeki Sandıklı Kaplıcaları'ndan sonra geliyor oldu. Otelin lokasyonu çok iyi bir yerde olduğu için de çok fazla tanınıyor. İlk yüzme eğitimimi Oruçoğlu'nda öğrenenlerden biriyim. 1999 yılları o zaman için şehrin 1 numaralı yüzme kursuydu, büyük otobüslerle şehir içinden servisler kalkardı öğrenciler için. İnanır mısınız hala yüzme belgemi saklıyorum :)) Ne derler, hey gidi günler hey...
Afyon'un Afyon yapan yerlerden birisi de Oruçoğlu Termal Oteli'dir bana göre. Eskiden Afyon'da AVM falan hiçbir şey yokken Özdilek ve Oruçoğlu vardı çünkü.

Fiyatları çok ucuz diyemesem de hizmet kalitesi olarak baya iyiler diyebilirim. Ailece gidilebilecek bir tesis ama yapı 25 yıllık olduğu için biraz restorasyona ihtiyaç var sanırım.

Temizlik konusunda ve yemekler konusunda da beklentiyi karşılıyor. Oruçoğlu'na gidip hastalıkları için fayda gören çok duydum. Bizimki günübirlik bir ziyaretti sadece. İsteyen deneyebilir, bu bölge için gayet iyi bana kalırsa.