Sakarya - Sakarya - Kent Olay

Yasak Günlerde Büyükşehir Vatandaşların Yanında

Büyükşehir sokağa çıkma kısıtlamasında hizmetlerine devam ediyor

Büyükşehir ekipleri tarafından, sağlık ve diğer kamu alanlarında görevleri devam eden vatandaşlara ulaşım desteği sağlanırken, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle cadde ve sokakların boş kaldığı şehrimizde duraklar dezenfekte edildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi ekipleri, Koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamasının bulunduğu şehrimizde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı sağlık ve diğer kamu çalışanlarına yönelik ulaşım desteğini sürdüren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, aynı zamanda durakların boş kalmasını değerlendirerek şehir genelindeki duraklarda yıkama ve ilaçlama çalışması gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Sokağa çıkma kısıtlamasının bulunduğu günlerde çalışan vatandaşlarımızın ulaşım ihtiyaçlarının aksamaması için tüm birimlerimiz teyakkuz halinde hizmet veriyor. Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızı mağdur etmemek adına ulaşım desteği sağlarken, temizlik ekiplerimiz de durakları dezenfekte ederek vatandaşımızın kullanımına hazırlıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Marmara Bölgesi Sakarya Haberi.  Büyükşehir ekipleri tarafından, sağlık ve diğer kamu alanlarında 
Yasak günlerde Büyükşehir vatandaşların yanında

Büyükşehir Belediyesi 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta sokağa çıkma yasağının uygulandığı haftasonu günlerinde vatandaşın ayağına hizmet götürmeye devam etti.

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı günlerde Büyükşehir ekipleri vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşıladı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi sokağa çıkma yasağının uygulandığı haftasonu günlerinde vatandaşın ayağına hizmet götürmeye devam etti. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi 17 Nisan saat 24.00’dan 19 Nisan saat 24.00’a kadar süren sokağa çıkma yasağı boyunca vatandaşların talep ettiği temel ihtiyaçları karşıladı. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından ihtiyaç sahiplerine günde iki öğün olmak üzere sıcak yemek dağıtımı yapılırken yine ihtiyaç sahiplerine günlük taze ekmek ve gıda dağıtımı gerçekleştirildi. Zabıta Dairesi Başkanlığı tarafından ise sağlık sorunları yaşayan vatandaşlar zabıta ekipleri tarafından en yakın sağlık kuruluşlarına götürüldü. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için gösterilen mücadelenin artarak devam edeceği vurgulandı.