Sakarya - Sakarya - Kent Olay

Vali Nayir Trafik Haftası Etkinliğine Katıldı

Vali Nayir Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası Etkinliğine Katıldı

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, her yıl 2-8 Mayıs tarihleri arasında kutlanmakta olan Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası vesilesiyle düzenlenen etkinlikte Adapazarı ilçesi Demokrasi Meydanı önünden geçen sürücülere iyi yolculuklar dileyerek bilgilendirici broşürler dağıttı.

“Müdür Kaya Bilgiler Verdi”

Vali Ahmet Hamdi Nayir’e eşlik ederek hafta boyu yapılan etkinlikler hakkında bilgiler veren İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, “Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre her yıl trafikte 1 milyon 250 bin kişi hayatını kaybetmekte, 50 milyon kişi de yaralanmaktadır. Ölüm sebeplerinde trafik kazaları 8'inci sırada gelirken, bu kazalarda 5-29 yaş arası 1'inci sıraya yükselmektedir. 2019 verilerine göre trafik kazalarında Türkiye'nin harcama maliyeti 55 buçuk milyon TL’dir.

Bu kadar önemli bir konunun çözümlenmesi için elbette hep birlikte seferber olmalıyız. Trafik düzeni ve güvenliğini sağlamak yalnızca Trafik Polislerinin görevi değildir. Bu konuda bütün insanların, bütün toplumun kullara riayet etmesi de bir o kadar önem arz etmektedir. Bu yıl toplumsal bir farkındalık oluşturmak için kreş yaşındaki ve ilkokul seviyesindeki çocuklarımızın katılım gösterebilecekleri bir yarışma düzenleyerek, ‘Evdeyim ama trafik kuralları aklımda' temalı kısa video çekip göndermelerini istedik. Bu yarışmada dereceye giren 100 çocuğumuzun evlerine hediyelerini göndereceğiz. Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir,