Sakarya - Sakarya - Kent Olay

Sakarya'da Tüm Spor Tesisleri Dezenfekte Ediliyor

Sakarya'da Tüm Spor Tesisleri Dezenfekte Ediliyor

Tüm Tesisler Dezenfekte Ediliyor

Çin’de ortaya çıkan ve tüm Dünyaya yayılan yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce alınan önlemler açıkladı.

Ülkemiz içinde ciddi risk teşkil eden Koronavirüse karşı toplumsal etkileşimin en yoğun olduğu tesislere sahip Gençlik Spor İl Müdürlüğü hızlı bir şekilde çalışmaya başladı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ; “Tesislerimizde dezenfekte çalışmalarına (12 Mart 2020) başladık. Futbol Sahaları, Gençlik Merkezleri, Spor Salonları ve Yurt Müdürlükleri başta olmak üzere spor tesislerimizi dezenfekte ediyoruz. Tesislerimizde spor yapan sporcularımız, yurtlarda kalan öğrencilerimiz ve tesislerimizi kullanan tüm vatandaşlarımızın sağlığı birinci önceliğimizdir. Bu doğrultuda da Gençlik ve Spor Bakanlığımız projelerinden olan Spor Yönlendirme ve Yetenek Taraması programımız ve Okul Sporları müsabakalarımız ikinci bir talimata kadar iptal edilmiştir” şeklinde konuştu.

Profesyonel ekipler tarafından başlanılan dezenfekte çalışmalarına devam edilecek. Önleyici tedbirlerlerin neler olacağı ile ilgilide gün içinde bir çalışma yapıldığı ve bir kriz yönetimi oluşturulacak.

İptal Edildi

Gençlik ve Spor Bakanlığımız Projesi olan Okul Sporları müsabakaları, Anadolu Yıldızlar Ligi (AnaLig) müsabakaları , “Yetenek Taraması” ve “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi 16 Mart 2020 tarihinden itibaren ikinci bir açıklamaya kadar durduruldu.

Corona Virüs Kapsamında Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce Alınacak Önlemler

Gençlik Merkezlerimiz ve Gençlik Kamplarımız gibi gençlerimizin yoğun bir şekilde kullandığı tüm tesislerimizde dezenfektan çalışmaları başlatılmıştır.

Gençlik Merkezlerimiz gençlerimizin kullanımı için aynı şekilde hizmet vermeye devam edecek olup, belli bir müfredata bağlı olarak devam eden eğitimlere 2 hafta süre ile ara verilmiştir.

12 ilimizde devam eden DENEYAP Teknoloji Atölyeleri çalışmalarına ara verilmiş olup, 18 ilimizde 22 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek olan DENEYAP Uygulama Sınavı ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen yurt dışı hareketlilik projeleri (Gençlik ve Uzman Değişimleri, Gönüllülük Projeleri, Gençlik Merkezleri Değişimleri) geliş-gidiş olarak çift yönlü ertelenmiştir.

Halihazırda devam eden ve planlanmış olan Gençlik Kamplarımız Mayıs ayına kadar ertelenmiş olup; YTB, Yunus Emre Enstitüsü ve ICYF gibi kurumlar ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Gençlik Kamplarımız ise sürece bağlı olarak tedbiren ikinci bir emre kadar ertelenmiştir.

Her yıl binlerce KKTC’li gencimizi misafir ettiğimiz “Çanakkale – Milli Mücadele Kampı” bu kapsamda ertelediğimiz programlarımız arasındadır. (Çanakkale – Milli Mücadele Kampı yurt içinden başvuru yapan gençlerimizin katılımıyla gerçekleştirilecektir.)

Yine Gençlik Haftası Etkinliklerimiz kapsamında, 81 il ve yurt dışından gençlerimizin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz “Temsilci Genç” başvurularında bu yıl yurt dışından başvuru alınmayacaktır.

Her yıl düzenlenen Gençler Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları ile Türkiye Münazara Ligi ve Akıl-Zeka Oyunları il finalleri daha sonra belirlenecek bir tarihe kadar ertelenmiştir.

81 ilimizde gönüllü gençlerimiz tarafından vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı otobüs durakları, metro istasyonları gibi alanlarda farkındalık çalışmaları yapılacaktır.

Marmara Bölgesi Sakarya Haberi.