Sakarya - Sakarya - Kent Olay

Kurtuluş Savaşının Kahraman Kadınları Saygıyla Anıldı

Kurtuluş Savaşının Kahraman Kadınları Saygıyla Anıldı haberine dair yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Kurtuluş Savaşının Kahraman Kadınları Saygıyla Anıldı

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Kurtuluş Savaşındaki büyük cesaret hikâyelerinin yer aldığı “Kahraman Kadınlar” konulu programa katıldı.

Sakarya Valiliği himayelerinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen programa Vali Ahmet Hamdi Nayir ve eşi Hanımefendi Münevver Nayir’in yanı sıra; İlçe Kaymakamları, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, daire müdürleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı Mustafa Çolak, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sakarya Şube Başkanı Erol Demir, Şehit ve Gazi aileleri ile öğrenciler katıldı.

Orhangazi Kültür Merkezinde saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda Kur’an-ı Kerim Tilaveti sunan Orhangazi Camii İmam Hatibi Adem Saruhan, okuduğu surenin Türkçe mealini de katılımcılarla paylaştı.

Hafızlık eğitimi için ülkemize gelen öğrencilerin seslendirdiği ilahilerin ardından, Kara Fatma, Gördesli Makbule, Nezahat Onbaşı, Tayyar Rahmiye, Kılavuz Hatice Ana, Halime Çavuş, Şerife Bacı gibi yüzlerce kadının Kurtuluş Savaşında gösterdikleri kahramanlıkların anlatıldığı sinevizyon gösterimi de izlettirildi.

Gösterim sonrası tüm kahramanlarımız ayakta alkışlanırken, İl Müftü Vekili Paşa Bektaş’ın aziz vatan ve bayrak için toprağa düşmüş tüm Şehitlerimiz ile ülkemiz için yaptırdığı dua ile program sona erdi.

Programın ardından tüm kahramanlarımızı rahmetle, minnetle yâd ettiklerini ve onlarla gurur duyduklarını ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, böylesi anlamlı bir etkinlikte emeği geçen herkesi tebrik ettiklerini sözlerine ekledi.

Marmara Bölgesi Sakarya Haberi.