Sakarya - Sakarya - Kent Olay

Kadınlar Günü Vesilesiyle Tiyatro Oyunu Sergilendi

Kadınlar Günü Vesilesiyle Tiyatro Oyunu Sergilendi

Kadınlar Günü Vesilesiyle Tiyatro Oyunu Sergilendi

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Valiliği himayelerinde İl Müftülüğü ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen tiyatro gösterimini izledi.

Orhangazi Kültür Merkezinde düzenlenen programa Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'nin eşi Filiz Yüce, Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, İl Müftü Vekili Paşa Bektaş, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Musa Zor, İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya, İl Göç İdaresi Müdürü Hülya Korkut katıldı.

“Üretim ve Tüketim Ekseninde Kadın”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından İl Müftülüğü Vaizi Hasan Efiloğlu, "Üretim ve Tüketim Ekseninde Kadın" isimli sunumunu yaptı.

“KABET Tiyatro Gösterimi Beğenildi”

Sunumun ardından Marmara Bölgesi genelinde şehrimizi temsil ederek katıldığı yarışmalarda çeşitli dereceler elde eden ve kısa adı KABET olan Kaynarca Belediye Tiyatrosu oyuncularının tüketim alışkanlıklarımıza karşı farkındalık oluşturmayı amaçlayan ‘ALDIM SAY’ isimli oyunu sahnelendi.

“Ödül ve Plaketleri Verildi”

Davetliler tarafından ayakta alkışlanan oyunun gösterimi sonrası oyunculara hediyeleri Kaynarca Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özer, Kaynarca İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Harbi, Kaynarca Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayhan Alıkçı tarafından verilirken, Senarist Buse Sena Genç hediyesini Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin eşi Filiz Yüce’nin elinden aldı.

“Sakarya Süpervizyon Ekibi Alkışlandı”

Programın sonunda Yönetmen Suzan Tufan ile Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Sakarya İl Eylem Planı kapsamında 16 ilçemiz ile farklı kurum ve kuruluşlarda çeşitli eğitimler veren Sakarya Süpervizyon Ekibine plaketlerini veren Vali Ahmet Hamdi Nayir, etkinlikte emeği geçen herkesi kutladığını belirtip tüm kadınların bu anlamlı gününü bir kez daha tebrik ettiklerini ifade etti.

Marmara Bölgesi Sakarya Haberi. Vali Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Valiliği himayelerinde İl Müftülüğü ile Aile