Sakarya - Sakarya - Kent Olay

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Personeline Koronavirüs Eğitimi

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Personeline Koronavirüs Eğitimi Verildi

Ülkemizi tehdit eden korona virüsle örnek bir mücadele sergileyen Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Sakarya  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Rahime Sultan Yurdu konferans salonunda Dr. İsmail Emlek tarafından “Koronavirüs ve Korunma Yolları “ hakkında bilgilendirme eğitimi toplantısı düzenlendi. Eğitime Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı personel, temizlik, güvenlik ve iklimlendirme pe rsonelinin , görevlerini aksatmayacak şekilde katılım sağladılar.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ; “Tesislerimizde dezenfekte çalışmalarına (12 Mart 2020) başladık. Futbol Sahaları, Gençlik Merkezleri, Spor Salonları ve Yurt Müdürlükleri başta olmak üzere spor tesislerimizi dezenfekte ediyoruz. Tesislerimizde spor yapan sporcularımız, yurtlarda kalan öğrencilerimiz ve tesislerimizi kullanan tüm vatandaşlarımızın sağlığı birinci önceliğimizdir. Bu doğrultuda da Gençlik ve Spor Bakanlığımız projelerinden olan Spor Yönlendirme ve Yetenek Taraması programımız ve Okul Sporları müsabakalarımız ikinci bir talimata kadar iptal edilmiştir” şeklinde konuştu.

Profesyonel ekipler tarafından başlanılan dezenfekte çalışmalarına devam edilecek.  Önleyici tedbirlerlerin neler olacağı ile ilgilide gün içinde bir çalışma yapıldığı ve bir kriz yönetimi oluşturulacak.

Marmara Bölgesi Sakarya Haberi. Ülkemizi tehdit eden korona virüsle örnek bir mücadele