Sakarya - Sakarya - Kent Olay

Bakan Kasapoğlu’ndan Sakarya’ya Övgü Dolu Sözler

Bakan Kasapoğlu’ndan Sakarya’ya Övgü Dolu Sözler

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 81 ilin Gençlik ve Spor İl Müdürleriyle toplantı gerçekleştirdi.

81 ilin Gençlik ve Spor İl Müdürleri ile video konferans yöntemiyle bir toplantı yapan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele sürecinde Türkiye’nin üstün bir performans gösterdiğini vurguladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’ndan Sakarya’ya övgü dolu sözler

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Video Konferans görüşmesinde Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na Sakarya’daki tesisleşme ve diğer yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ; “Sayın Bakanım,  sizlerin de desteğiyle Yaşayan Stad kompleksi sloganıyla tüm Türkye'ye örnek vizyon  bir çalışma başlattık : İçerisinde  Türkiye'nin en uzun kapalı atletizm pistini, 120 metre uzunluğunda, atletizm donelerinin olduğu tüm ekipmanlarla birlikte bu tesisi 705 Bin Türk lirası maliyetiyle Türk sporunun ve sporcusunun istifadesine sunduk. Aynı vizyon proje içerisinde kurum imkan ve kaabiliyetiyle ilimizin spor salonu ihtiyacını uzun yıllar karşılayacak 22 adet ihtisas salonu bu projemiz dahilinde Sakarya'mıza ve Türk sporuna armağan ediyoruz. Bu kompleksin bölge sakinleri adına bir cazibe merkezi olması için; kompleksin dış çevresini sosyal donatı alanlarıyla tanzim edip, bölgeyle tesisisin entegrasyonunu sağlamayı planlıyoruz. Bu minvalde; açık tenis kortları, halı saha, yürüyüş parkuru, piknik alanları inşa ederek kompleksi ismiyle müsemma kılmak ana hedefimizdir. İlçe Spor Müdürlüğünü de kompleksin içerisine taşıyıp idari olarak da yerinde ve zamanında müdahele ederek doğacak sıkıntıların önüne geçmiş olacağız. Aynı kompleks içerisine bir de Gençlik Merkezi yapmak stratejik hedeflerimiz arasındadır.”dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy “ ; Biz merkez ve taşra ayrımı yapmadan tüm tesislerimizde idareci arkadaşlarımla istişare ederek bakım ve onarım faaliyetlerine, göreve başlar başlamaz (17/042/019) startını vererekgeride bıraktığımız yıl içerisinde başladığımız bakım ve onarım işlerini neticelenirdik. Önümüzdeki Gençlik Merkezi ihtiyacını mevcut olanlara yenilerini ekleyerek giderme yoluna gittik. Bu bağlamda il merkezinde 2 olan Gençlik Merkezi adedini ki; birisi kiralıktı, ilcelerimize (belediyelerimizden devir ya da tahsis yoluyla aldığımız atıl binaları rehabilite ederek) altıya çıkardık. Yaptığımız ve yapacağımız her işi basın ve kamuoyuyla paylaşarak şeffaf bir yönetim anlayışını benimsedik. Bu anlayışımızın neticesi olarak Hendek, Pamukova, Kaynarca ve Kocaali ilçelerimize açtığımız Gençlik Merkezlerini ve il merkezinde eski il binasında, Serdivan Gençlik Merkezinde yaptıklarımızı defaatle kamuoyuyla paylaşarak sürece herkesi ortak ettik."dedi.

Kasapoğlu, Darısı Diğer İllerin Başına

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ;” Stadın (Yeni Sakarya Stadyum) altındaki işler bitmiş. Çok güzel olmuş. O'nları bir cumartesi günü görelim bizzat. Elinize sağlık. Darısı diğer İllerin başına.Yani Staddaki ölü noktaları , bizim bu şekilde değerlendirmemiz, verimlendirmeniz mümkün oluyormuş demek ki. Güzel bir örneği Sakarya'da” dedi.

Tüm İller, bu projeyi kendi ilinde yapsın

Bakan Kasapoğlu; “Bu konunun çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Yani atıl kapasite olan yerlerin, hem değerlendirmiş oluyor, hem ekonomik anlamda bir kazanım oluyor. Hem de insanlar stada gide gele , Gençlik Merkezine de gelsinler.  Spor bağlantısı oluşabilir, hiç sporla işi olmayan insanlarda gelsin. Tüm iller yaptığımız bu projeyi bulundukları  ilde stadın şartlarına göre uygulasın. Biz de her türlü desteği veririz.” Dedi.

Kasapoğlu’ndan Teşekkür

Son olarak “Sakarya’daki bu örnekleri Tüm Türkiye'ye çoğaltmamız ve dağıtmamız lazım “diyen Bakan Kasapoğlu ; Yeni bina yapmaktansa kullanılmayan binaları milletimizin hizmetine açalım. O yüzden bakın illerinize, bu Gençlik Merkezlerini nasıl arttırız , yeni inşaat yapmadan. Bakım-o Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu,