Sakarya - Sakarya - Kent Olay

18 Mart Şehitleri Anma Günü'nde Tören Yapıldı

18 Mart Şehitleri Anma Günü'nde Tören Yapıldı

Şehitlerimizi Rahmet ve Minnetle Andık

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. Yılı ve Şehitleri Anma Günü vesilesiyle Şehitliklerde anma töreni düzenlendi.

“İlk Tören Serdivan’da”

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ile Garnizon Komutanı ve 7. Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Komando Albay Mustafa Köse, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Necdet Tömekçe, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı Mustafa Çolak’ın katılımıyla gerçekleştirilen ilk tören Serdivan Şehitliğinde yapıldı. Şehitlik Anıtına çelenklerin konulmasının ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımız okundu.

“Anı Defterini İmzaladı”

Şehitlik Anı Defterine duygu ve düşüncelerini yazan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Aziz Şehitlerimiz; Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Gününü idrak ettiğimiz bugünde, kutsal vatan topraklarımızın bütünlüğü ve Aziz Milletimizin bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden sizleri saygı, rahmet ve minnetle anmak üzere huzurunuzdayız. Çanakkale Zaferi’nin özellikle genç nesillere iyi anlatılması ve bu şuurun aşılanması ecdadımıza ve şehitlerimize bir borcumuz olduğu gibi, istikbalimizin de teminatıdır. Birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi, huzurumuzu ve toplumsal barışımızı bozmaya yönelik hain saldırılara geçmişte olduğu gibi bugün de, yarın da asla izin vermeyeceğiz. Vatanımıza, geleceğimize, bayrağımıza ve aydınlık yarınlarımıza daima sahip çıkacağız. Ayrıca Aziz Milletimizin bekası ve devletimizin payidar kalması için son günlerde havada, karada ve denizde zorlu arazi ve hava koşullarında milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı ilhamla görevlerini büyük bir kahramanlık ve fedakârlıkla yürüten Kahraman Mehmetçiklerimize sağlık, esenlik içinde kazasız, belasız, hayırlı ve başarılı görevler diliyoruz.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; tüm Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden Gazilerimizi, şükran ve minnetle anıyoruz” diyerek imzaladı.

Şehitlerimiz için okunan Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve yapılan duanın ardından Vali Nayir, protokol üyeleri ile birlikte Şehitlerimizin mezarlarını ziyaret ederek karanfil bıraktı.

“Yorgalar Şehitliğinde Dua Edildi”

Buradaki programın ardından Adapazarı İlçesindeki Yorgalar Şehitliğinde devam eden anma töreninde Kur'an-ı Kerim Tilavetinin ardından Vali Ahmet Hamdi Nayir, beraberindekilerle birlikte burada da Şehitlerimizin kabirlerine kırmızı ve beyaz karanfil bırakıp dua etti.

Marmara Bölgesi Sakarya Haberi. 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. Yılı