Sakarya - Sakarya - Etkinlik

Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali

Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali hakkında deneyimlerinizi paylaşailirsiniz.

Festivale Hazırlık Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Yapıldı

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali Hazırlık Toplantısına başkanlık etti.

AKOM’da gerçekleştirilen toplantıya Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, SASKİ Genel Müdürü Doç. Dr. İlyas Demirci, Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ Bürokratları, MARKA Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, Festival Koordinatörü H. Remzi Adıyaman ve sektör temsilcileri katıldı.

“Sakarya İçin Önemli Projeler Üretiyoruz”

Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali hazırlık çalışmaları ile ilgili sunumların yapıldığı toplantıda Büyükşehir Belediyesinin projelerine dair bilgiler veren Başkan Ekrem Yüce, “Sakarya için çok önemli projeler üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Sizlerin de desteği ile Sakarya’mızın kalkınmasına katkı sunacak bu projeler sayesinde adımızı ülkemizde bir kez daha duyuracağız. Süs Bitkiciliği Festivali için de üzerimize düşen her konuda gerekli çalışmaları yapıyoruz. Üniversitelerimiz, sektör temsilcilerimiz, Ticaret Odamız ve Ajansımız ile istişare içinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

“Herkese Farklı Görevler Düşüyor”

Büyük bir işbirliğini gerektiren böylesi etkinliklerin sağlıklı ve verimli bir şekilde gerçekleşmesi için tüm kurum ve kuruluşlarımıza farklı görevler düştüğünü belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da hazırlıkları değerlendirmek için erkenden buluşmanın daha yararlı olacağını düşündük. Geçen yıl ondan önceki seneden daha verimli geçti, bu yıl da hem alan olarak hem de ziyaretçi sayısı bakımından ivmeyi daha da yukarılara çıkarmayı istiyoruz. Belediyelerimizden, Üniversitelerimizden, Ticaret Odamızdan, Ticaret Borsamızdan ve sektör temsilcilerinden aldığımız katkılarla, Kalkınma Ajansımızın desteğiyle bu yılki etkinliğin her açıdan daha iyi geçmesini sağlamak ve Sakarya’mızı temsil noktasında daha güzelini yapmak için hepimizin ortak bir gayreti var. Bu toplantıda alacağımız kararlarla da bu hazırlıklarımızı erkenden başlatmış olacağız.

“Büyük Pencereden Bakmalıyız”

Bu konuda büyük pencereden bakıp, büyük fotoğrafı çektirmemiz gerektiğine inanıyorum. Bu fuar ve festival alanının yılın her ayında kullanılabilmesi için Valiliğimiz ve Kaymakamlığımızın, Büyükşehir ve ilçe belediyelerimizin, Ticaret Odamız ve Ticaret Borsamızın, Kalkınma Ajansımız ve sektör temsilcilerimizin yine işbirliği içerisinde çalışmalar yapması taraftarıyım. Palyatif çözümlerle bu konuda ilerleme sağlanamayacağını düşünüyoruz. Bu alanın paydaşların ortak hareketiyle belirli bir düzen içerisinde güzel bir hale getirilmesinde ve yılın 12 ayı farklı sektörlerin etkinliklerine hizmet verebilecek şekilde düşünülmesinde fayda görüyorum. Bunun gerçekleştirilmesi için her anlamda kurumsal bir altyapıya da ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Bir tarafı yeşilliklerle kaplı, bir tarafı göle nazır böylesi nezih bir alanın daha iyi değerlendirilmesi gerekiyor” diye konuştu.

Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilecek olan Festival kapsamında paydaşların kendi hazırlıklarını ve yürüttüğü çalışmaları anlattığı toplantının sonunda Vali Ahmet Hamdi Nayir, Festival Komitesi üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

Marmara Bölgesi Sakarya Haberi. Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği