Kent Havası - Genel - Blog

ReeFlowers Effective Conditioner

Akvaryum Su Düzenleyici

Merhaba arkadaşlar. Sizler için yeni bir konu başlığı ile karşınızdayım. Sizlere bu bölümde akvaryumda kullandığım çeşitli ürünlerden bahsetmeye çalışacağım. Bu ürünlerden bir tanesi reeflowers markasının efecctice conditioner isimli ürünü olacak. Peki nedir bu ürün ne işe yarar ben nasıl kullanıyorum kullanmalı mıyım kullanmamalı mıyım gibi cevaplarını bulalım. Öncelikle bu ürün bir su düzenleyici olarak çıkıyor karşımıza. Suda bulunan balıklarımız için zararlı olan ağır metalleri, musluk suyunda bulunan kloru ve balıklarımız için zararlı olan kimyasal maddeleri gidererek suyumuzu balıkların sağlığına uygun bir şekle getirme maksadıyla kullanılıyor. Hepinizin malumu Ankara’nın içme suyu şu an itibariyle berbat durumda. Kızılırmak suyunun şehir şebekesine verilmesiyle suyun kalitesi oldukça kötü duruma gelmiş durumda. Çocukken kana kana içtiğimiz ve gerçekten iyi olan musluk suyunu şu an sadece genel maksatla kullanıyoruz. Sudaki kimyasalları hissetmemek mümkün değil çünkü suyun tadı bile bir tuhaf. Evimizin su arıtma tesislerine takın olması nedeni ile bol bol basılan klorun ve eski şebeke hatlarının ceremesini de çekiyoruz açıkçası. Ankara’da bir çok üreticinin sebepsiz yere balık kaybı yaşamasının en büyük sebeplerinden birisinin bu durum olduğunu değerlendiriyorum.

İşte bu nedenle Ankara’da su düzenleyici kullanmak zorunlu hale geliyor açıkçası. İşte bu maksatla güzel bir marka yerli gururumuz çıkıyor karşımıza. Reeflowers. Bir çok alternatifi bir çok kendini ispat etmiş kanıtlamış yabancı markalar olsa da yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı diyor ve bende bu ürünü seve seve kullanıyorum. Gelelim ürünün özelliklerine sayısal değerlerine bu ürün ne işe yarar sizlere aktarmak istiyorum. Ürünün üzerinde su düzenleyici, musluk suyundaki klor ve zararlı kimyasalları giderdiği ve balık mukozasını güçlendirdiği kalın harflerle ürünün üzerinde sunulmuş.

Ürünün üzerinde su değişimlerinde, canlı nakliyesinde, ilaç tedavileri sonrasında veya suda zamanla biriken klor, kloramin, arsenik, siyanür, bakır gibi toksit elementlerin ve diğer ağır metallerin temizlenmesinde kullanılır diye bildirilmiş ki biz de zaten bu amaçla kullanıyoruz ürünümüzü. Tatlı ve tuzlu su akvaryumlarında kullanabileceğinden bahsediyor fakat tuzlu su akvaryumu ile uğraşan hobiciler kullanır mı orası büyük bir soru işareti doğrusu. Yerli bir ürün olması fiyatının ekonomik olması kesinlikle tercih sebeplerimin en önemlileri. Şimdi ürünü nasıl kullanıyorum ondan bahsedeyim. Ben suyu dinlendirmek için beş tane büyük on dokuz litrelik damacana kullanıyorum. Her gün biri herhangi bir akvaryumumda bir sıraya dâhil olmak şartıyla su değişimi maksadıyla kullanırım ve yeniden doldururum. Böyle bir sıra içinde olması benim hem hangi damacanayı kullanacağımı hem de suların beş gün süre ile dinlenmesini takip etmemde bana büyük fayda sağlamaktadır. Üstelik on dokuz yirmi litre de akvaryumların normal su değişimleri için ideal olduğunu değerlendiriyorum. Kiminin yüze onuna kiminin yüzde otuzuna kırkına denk gelse de balıklarda bur duruma alıştı ben de. Yeni doldurduğum damacanaya beş damla reeflowers effective conditioner ekliyorum ve beş gün boyunca damacananın sırası gelene kadar beklemeye bırakıyorum. Şimdiye kadar da çok şükür sudan kaynaklı herhangi bir problem de yaşamadım. Bence siz de yerli malı yurdun malı diyerek reeflowersın bu ürününü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Siz de paylaşımlarım dan haberdar olmak ve bana destek vermek amacıyla kent havasındaki sayfamı takip edebilir ve beni yeni içerikler hazırlamak için daha da teşvik edebilirsiniz. Sağlıkla kalın evde kalın.