Ankara - Ankara - Etkinlik

Ankara Festivalleri

Kültür ve sanatla dolu festivallerle birlikte, Ankara merkezinde ve ilçelerinde de düzenlenen çok sayıda festivale katılabilirsiniz.

“Ankara Kale Festivali” Altındağ ilçesinde haziranın ilk haftasında yapılmaktadır. Film gösterileri, fotoğraf sergileri, halk oyunu gösterileri ve konserlerle görülesi bir etkinlik olan festival, Altındağ Belediye Başkanlığı tarafından organize edilmektedir.

“Beypazarı ve Yöresi Festivali” Beypazarı ilçesinde haziran ayının ilk haftasında düzenlenmektedir. Yabancı ülkelerin de katılımcı ve konukların da yer aldığı festival, Beypazarı Belediye Başkanlığı tarafından yapılmakta olup festival kapsamında halk oyunu gösterileri, sergiler ve konserler gerçekleştirilmektedir.

“Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali” Etimesgut ilçesinde ağustosun son haftası ile eylül ayının ilk haftası arasında düzenlenmektedir. Etimesgut Belediyesi tarafından organize edilen ve on binlerce Ankaralının katıldığı festival, unutulmaz konserlere, defilelere ve halk oyunu gösterilerine ev sahipliği yapmaktadır.

“Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali” Ankara’nın farklı ilçelerinde bulunan çok sayıda tiyatro salonunda eş zamanlı olarak gerçekleştirilmektedir. Halka tiyatro sanatını tanıtmak ve sevdirmek için yola çıkan Toplumsal Araştırmalar, Kültür ve Sanat için Vakıf (TAKSAV) ve Çankaya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen festival kasım ayının son haftasında yapılmaktadır.

“Karapürçek Yağlı Güreşleri” Karapürçek ilçesinde ağustosun son haftasında düzenlenmektedir. Karapürçek Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen festival, Türkiye’nin önde gelen yağlı güreş organizasyonları arasında yer almaktadır. Çok sayıda izleyicinin katılım gösterdiği festival, her yıl büyük bir coşkuyla tamamlanmaktadır.