İsmini, harikalar diyarı adlı hikayeden alan ve bu hikayenin kahramanlarının da yer aldığı diyarda, çocukların mutlu bir zaman geçirdiği konusunda şüpheleriniz yoktur. Ancak bununla beraber, birçok yetişkin ve genç için de Harikalar Diyarı içerisinde yapacak çok fazla şey var. Ayrıca, birçok yetişkinin ve gencin izlediği Casper ve Redkit gibi çizgi filmlerin platolarının birebir kurulu olması, eskiyi anmak isteyenler için harika bir tetikleyici unsur oluyor.

Çizgi film sahneleri içerisinde dolaşırken, eskiye dönmek ve gözünüzün yaşarmasını engellemek asla mümkün olmuyor. Biraz hayatın stresinden ve yetişkin olmanın yüklediği sorumluluklardan kaçmak için çizgi film platolarının mutlaka ziyaret edilmesi gerekiyor. Çocuklu ailelerin platolarda yaptığı en iyi şeyin de bu olduğunu ifade edebiliriz. Ziyarete gelenlerin çocuklarıyla beraber çok neşeli şekilde eğlenmelerine tanıklık etmeniz bile insana huzur verebiliyor.

Ankara’nın renksizliğin den bahsedenleri asla haklı çıkarmayacak bir yer olarak Ankara Harikalar Diyarı; eşsiz, masalımsı ve mükemmel bir park olarak Avrupa’nın en büyük diyarı listesinde yer alıyor. 2004’den beri başta Ankaralıların, sonra ise şehri ziyaret edenlerin kullanımına sunulan Ankara Harikalar Diyarı’nda, birçok çizgi karakterin arasında nostalji yaşamanız mümkündür. Çok büyük bir alana kurulu Harikalar diyarını gezmek için net bir gününüzü ayırmanız gerekiyor.