Ankara’nın şehir merkezine çok yakın bir konumda olan Dikmen Vadi Parkı, kentin en önemli arterlerinden biri olan Dikmen Vadisi üzerinde oluşturulmuş bir gezi, dinlence ve tatil bölgesidir.

Daha önceleri gecekondu bölgesi iken yeşil alana dönüştürülen Vadi, sosyal tesisleri, kafeleri, yürüyüş ve  koşu yolları ile Dikmen’de yaşayan vatandaşlarımızın evlerinden çok uzağa gitmeden farklı zaman geçirebilecekleri bir yaşam alanı olarak tasarlanmıştır. Aydınlatması, düzenli ve engelsiz yaşam alanları, inişli çıkışlı yürüyüş parkurları, eşsiz habitatı ile her mevsim keyif veren Dikmen Vadi Parkı, aynı zamanda Vadi’yi çevreleyen konut projeleriyle de elit bir yerleşim alanı özelliğini taşımaktadır. Çocuklar için bir eğlence parkı, sporcular için kondisyon alanı ve koşu yolu, 9 adet kafe ve restoranı, havuz alanı, çim alanları ile Başkentin orta yerinde yer alan bu dinlence mekanı, güvenliği, temizliği, ve her ihtiyaca cevap veren donanımlarıyla ailelerin, çocukların, gençlerin saatlerce hiç sıkılmadan vakit geçirebileceği bir yerdir.

Park içerisinde, zihinsel engelli okulu ile 2 adet camii de bulunmaktadır. İki farklı idari binası olan Dikmen Vadi Parkı gece aydınlatması ile de 24 saat yaşayan bir yaşam alanıdır.