Zonguldak - Ereğli - Kent Olay

Ereğli’de Pazar Yerleri 14 Gün Süreyle Kapalı Olacak

Kdz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu yaptığı açıklamada “İlçeler arası seyahat yasaklandı tüm pazar yerleri de köyler dahil iptal edildi.” dedi.

Zonguldak/Kdz Ereğli: Kdz Ereğli kaymakamı İsmail Çorumluoğlu yaptığı açıklamada “ilçeler arası seyahat yasaklandı tüm Pazar yerleri de köyler dahil iptal edildi dedi.”Kaymakam Çorumluoğlu açıklamasında şöyle konuştu:”Ereğli ilçesindeki tüm pazarları kapatacağız. Artık Pazar kurulmayacak 14 gün süreyle. Hiçbir yerde kurulmayacak. Köyler ve ilçe merkezinde uygulanacak.Valimizin talimatına göre ilçeler arası seyahat de tıpkı iller arası seyahat gibi olacak. Yani belli şartları taşıyanlar dışında bu gece 24.00’ten itibaren ilçeler arası gidiş geliş kapatılacak.

            Bu gün valimizin aldığı kararları yarın ilçe ölçüsünde netleş yereceğiz. Değerli hemşerilerim sizden 1 hafta sabır bekliyorum. Katlanın ki bu belayı atlatalım.Şu an bütün kurumlarımız başta valimizle sürekli bir bilgi alış verişi içindeyiz süreci iyi götürüyoruz. Tek yapılması gereken 1 hafta 10 gün evden çıkmamak. Yoksa birbirimize bulaştırırız. Bu işin üstesinden geleceğiz. Vatandaşlarımızdan anlayış bekliyorum, bu işi birlikte çözelim.”Dedi.

Bati Karadeniz Bölgesi Zonguldak Haberi(FAHRİ ÖZDEMİR) Kdz Ereğli kaymakamı İsmail Çorumluoğlu