Zonguldak - Alaplı - Kent Olay

Alaplı'da Koronavirüse Karşı Alınan Önlemler

Alaplı'da Koronavirüse Karşı Alınan Önlemler

ALAPLI’DA KORONAVİRÜSE KARŞI MÜCADELE HIZ KESMİYOR..

Zonguldak Alaplı İlçe  Belediye Başkanı Nuri Tekin, Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı saran ‘koronavirüs' salgınına karşı vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı tüm bölgelerde üst düzeyde dezenfekte çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsüne karşı, salgının ilk günlerinden itibaren Alaplı Belediyesi tarafından üst düzey önlemler alındı. Virüsün çok kolay yayılabilmesi göz önüne alınarak, salgının yayılmasının engellenmesi için Alaplı’da üst düzeyde dezenfekte çalışmaları devam ediyor.

Alaplı’da yapılan dezenfekte çalışmaları ile bilgiler veren Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Koronavirüs (Covid-19) salgınının ülkemizde ortaya çıktığı ilk günden itibaren İlçe merkezi başta olmak üzere tüm bölgelerde üst seviyede dezenfekte çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Bu çalışmalar kapsamında öncelikle halkımızın ortak kullanım noktaları başta olmak üzere, sahilimiz ve ilçemizde bulunan tüm çocuk parklarımızda dezenfekte çalışmaları yaptıklarını ifade eden Tekin,  “Koronavirüs ilk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktığında ve hızla yayılmaya başladığında Belediye olarak İlçe merkezi genelinde sabunlu suyla dezenfekte çalışması yapmıştık.Ardından halkın ortak kullanım alanlarının başında gelen tüm Camilerimiz, Mescitlerimiz, Gasilhanemiz, otobüs duraklarımız, halk otobüslerimiz, durak taksilerimiz ve terminal ve ilçemizde bulunan umumi tuvaletleri de dezenfekte ettik. Yine sırasıyla, Belediye binamız başta olmak üzere; Adliye, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı, İtfaiye Amirliği, Alaplı Devlet Hastanesi, Alaplı Meslek Yüksek Okulu, Alaplı Yurt-Kur, Öğrenci ve Kur’an kursları, Sağlık ocakları, Sosyal Güvenlik Kurumu, Ticaret Sanayi Odası, Orman İşletme Müdürlüğü, Rehabilitasyon Merkezleri, Kapalı pazaryeri ve ilçemizde faaliyet gösteren bankalarımızda da dezenfekte çalışmaları yaptık, yapmaya da devam ediyoruz.” diye konuştu.

Alaplı Belediyesi olarak Covid-19 virüsü ile mücadele kapsamında her türlü mücadeleyi vermeye devam edeceklerini ifade eden Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, “Virüsün yayılmasını engellemek için mecbur kalmadıkça tüm vatandaşlarımızdan evde kalmalarını tavsiye ediyoruz.” Dedi.

Bati Karadeniz Bölgesi Zonguldak Haberi. Zonguldak Alaplı İlçe  Belediye Başkanı Nuri Tekin,