Tekirdağ - Tekirdağ - KENTİN HAVASI

Tekirdağ (Kent)

Tekirdağ genel özellikleri ve Tekirdağ şehrindeki güncel durum (festivaller, konserler, kaza-deprem gibi olaylar) hakkında bilgi ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

bir çok markanın fabrika satış mağazalarının olduğu markaları çok ucuza alabildiğiniz yerler vardır ayrıca ülkemizin en büyük limanı da tekirdağda yapımı devam eden Barbaros limanıdır. Uçmak dere ve köyü de muhteşem güzellikte bir doğa ve denize sahiptir.
Tekirdağ Trakya'da yer alan bir büyükşehirdir. Bir milyon civarında nüfusu ve gelişmiş sanayisiyle Türkiye'nin en gözde şehirlerinden biri haline gelmiştir. Toprakları içerisinde Roma ve Osmanlı dönemi ile birlikte antik dönem eserlerini de görmek mümkündür.
Tekirdağ Gezilecek Yerler Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Apri Antik Kenti, Bisanthe Antik Kenti, Çorlu Kalesi, Ganos Antik Kenti, Gazi Ömer Bey Türbesi, Namık Kemal Evi, Namık Kemal Heykeli, Perinthos Antik Kenti, Rakoczi Müzesi,  Rüstem Paşa Bedesteni , Saray, Şarköy, Tarihi Tekirdağ Evleri, Toronte Antik Kenti,  Uçmakdere , Hora Feneri, Malkara, Mirliva Hüseyin Paşa Cami
Tekirdağ'ın Nesi Meşhur Burma Sucuk, Cizleme, Hayrabolu Tatlısı, Rakı, Tekirdağ Köftesi
Tekirdağ Plaka Kodu 59
Tekirdağ Telefon Kodu 0 (282)
Tekirdağ Posta Kodu 59000
Tekirdağ Nüfusu 1.029.927
Tekirdağ Yüzölçümü 6.190 km2
Tekirdağ Rakımı 10 metre
Tekirdağ'ın Eski Adı Bisanthe, Bizante
Tekirdağ İlçeleri Çerkezköy, Çorlu, Ergene, Hayrabolu, Kapaklı, Malkara, Marmaraereğlisi, Muratlı, Saray, Süleymanpaşa, Şarköy
Tekirdağ Coğrafi Bölgesi Marmara Bölgesi
Tekirdağ İklimi Akdeniz İklimi / Karadeniz İklimi
Tekirdağ Komşuları  Çanakkale , Edirne , Kırklareli , İstanbul 
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım
Valilik Web Sitesi  www.tekirdag.gov.tr 
Tekirdağ Belediye Başkanı Kadir Albayrak
Belediye Bşk.lığı Web Sitesi  www.tekirdag.bel.tr 
Tekirdağ'daki Üniversite(ler) Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi
Tekirdağ Festivalleri Uluslararası Trakya Kukla Festivali, Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali Hayrabolu Ayçiçeği Festivali
Tekirdağ Düşmandan Kurtuluşu 13 Kasım 1922
Tekirdağ'da Tren İstasyonu Var
Tekirdağ'da Havaalanı Yok
Tekirdağ Milletvekilleri Candan YÜCEER, Faik ÖZTRAK, İlhami Özcan AYGUN (CHP) - Çiğdem KONCAGÜL, Mustafa ŞENTOP, Mustafa YEL (AK Parti) - Enez KAPLAN (İYİ Parti)
Tekirdağ Son Genel Seçim Sonuçları CHP %38,18 - AK Parti %34,73 - İYİ Parti %11,74 - MHP %7,56 - HDP %6,58
Tekirdağ Son Yerel Seçim Sonuçları CHP %51,18 - AK Parti %43,85 - HDP %1,88 - DSP %1,13 - SP %0,99
Tekirdağ Yerel TV Kanalları Trakya Türk TV, ZRT, Olay TV
Tekirdağ Radyo Frekansları (Yerel) Radyo Armoni (103.5), Radyo Can (93.4), Çorlu FM (102.7), Çorlu Tempo FM (102.1), Radyo Haber (106.9), Kaya FM (100.9), Radyo Meriç (95.5), Yıldız FM (87.7), Radyo Şeker (105.7), Radyotrak (102.9), Radyo Terapi (87.5)
Tekirdağ Yerel Gazeteler Avrupa, Haber Trak, Tekirdağ Şafak, Tekirdağ Yeni İnan, Trakya, Trakya Demokrat (Merkez) - Çerkezköy Bakış, Çerkezköy Haber, Marmara Haber (Çerkezköy) - Avrupa Yakası, Devrim (Çorlu) - Hayrabolu Sesi (Hayrabolu) - Saygın Malkara (Malkara) - Marmara Ereğli'nin Sesi (Marmara Ereğlisi) - Saray Gözlem (Saray) - Şarköy (Şarköy)
Tekirdağ Futbol Kulübü Ergene Velimeşe Spor Kulübü
Tekirdağlı Ünlüler Tayfun Akalın, Dicle Nur Babat, Elvan Dişli, Emir Can İğrek, Saffet Emre Tonguç, Gülden Mutlu, Orçun Kaptan
Tekirdağ Kaçıncı Deprem Bölgesi (2, 3) Tekirdağ ikinci ve üçüncü derece deprem bölgesi içinde yer almaktadır.
Tekirdağ Nasıl Bir Şehir GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİZİ YORUMLARA YAZABİLİR YA DA  İLETİŞİM  BÖLÜMÜNDEN BİZE İLETEBİLİRSİNİZ.