Sakarya - Sakarya - KENTİN HAVASI

SASKİ Personeline İlk Yardım Eğitimi Verilmeye Başlandı

SASKİ Personeline İlk Yardım Eğitimi Verilmeye Başlandı

“İlk yardım anında yapılan her müdahale hayati öneme sahiptir”

SASKİ personeline yıl boyunca verilecek olan ilk yardım eğitimleri başladı. Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Başhekim Yardımcısı Emre Demir ilk yardım eğitiminin yanı sıra korona virüs karşısında alınması gereken önlemlerle ilgili de konuştu.

 Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından SASKİ personeline yönelik gerçekleştirilecek ilk yardım eğitimleri başladı. Yıl boyunca devam edecek ilk yardım eğitimleri ilk olarak SASKİ ve Büyükşehir Belediyesi üst yönetimiyle gerçekleştirdi. Eğitime katılan bürokratlara acil durum anlarında ilk yardım olarak yapılması gerekenler anlatıldı. Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Başhekim Yardımcısı Emre Demir’in konuşmacı olarak katıldığı programda ilk yardım eğitiminin yanı sıra tüm dünyada etkisini gösteren korona virüsünden korunmak için alınması gereken önlemlerden de bahsedildi. Ofis Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitim programına Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ Genel Müdürlüğü bürokratları katıldı.

 İlk yardımın önemi

Acil durumlarda doğru müdahalenin hayat kurtardığını söyleyen Demir, “Yaşanan bir olay karşısında öncelikle soğukkanlılığımızı koruyarak hareket etmeliyiz. İlk yardım eğitimimiz olmadan yapılan yardımlar kişinin ölümüyle sonuçlanabilir. Bu gibi durumlara sebebiyet vermeden hayat kurtarmak için doğru müdahalede bulunmalıyız. İlk yardım esnasında yapılan her müdahale hayati bir önem taşımaktadır. Öncelikle ilk yardım gerektiren kişinin eğer yakınları yanındaysa müdahalede bulunmadan önce yakınlarından müsaade istenmeli ve sonra yardım edilmelidir. Sonrasında doğru uygulamalar eşliğinde ilk yardım müdahalesinde bulunarak sağlık ekiplerini beklemeliyiz. Ayrıca tüm dünyanın gündeminde olan korona virüsü karşısında ilgili kurumların yaptıkları açıklamaları lütfen dikkate alalım. Eğer bu açıklamaları dikkate alıp yaşantımızda uygularsak sağlığımızı tehdit eden unsurlarla karşılaşma olasılığımız çok düşer” dedi.

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Başhekim Yardımcısı Emre

Marmara Bölgesi Sakarya Haberi.  Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi İnsan Kaynakları