Sakarya - Sakarya - Kent Olay

Yurt Dışında Okuyan Öğrenciler Sakarya’ya Geliyor

Yurt dışında okuyan yaklaşık 2 bin öğrenci, koronavirüs tedbirleri kapsamında Sakarya’da KYK yurtlarında 14 gün boyunca karantina altında tutulacak.

Yurt Dışında Okuyan Öğrenciler Sakarya’ya Geliyor

Yurt dışında okuyan yaklaşık 2 bin öğrenci, koronavirüs tedbirleri kapsamında Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı KYK yurtlarında 14 gün boyunca karantina altında tutulacak. Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtları, yurt dışından dönen öğrencilerin tedbir amaçlı misafir edilmesi için hazır hale getirildi.

Öğrencilerin Yurtlara Tahmini Geliş Saatleri

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Sakarya'daki KYK yurtlarında 14 gün boyunca karantina altında tutulacak. Yurt dışında okuyan 2 bin öğrenci 23 Mart 2020 Pazartesi günü ilimize geliyor.

İstanbul’da geniş kapsamlı sağlık taramasından sonra ilimizde gelecek öğrenciler, Muhammed Fatih Safitürk Öğrenci Yurdu, Rahime Sultan Öğrenci Yurdu, Sakarya Öğrenci Yurdu ve Sabahattin Zaim Öğrenci Yurdunda kalacak.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy; “ İlimizdeki yurtlarda kalacak öğrenciler ile ilgili bir açıklama yaparak,  koronovirüs kapsamında 14 günlük gözlem ve kontrol süreleri boyunca, Devletimiz tarafından her alanda çok önemli tedbirler alınıyor. Tüm Kamu kurum kuruluşlarımız ile birlikte koordineli bir şekilde öğrencilerimizin sağlığı için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.  Yurtlarda kalan öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın zorunlu haller dışında evden çıkılmaması konusunda gerekli hassasiyeti göstereceklerine inanıyorum. Yurtlarımıza takviye personel gönderdik. Temizlik ve dezenfekte malzemeleri konusunda sıkıntımız yok. Öğrencilerimizin mağdur olmaması için elimizden gelen tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz” dedi.

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, 14 gün boyunca gözetim altında kalacak öğrencilerin, kalacağı yurtlara dezenfekte çalışması yaptı.  Çin'de başlayan ve bütün dünyayı saran korona virüsünün etkilerini en aza indirmek için Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, yurtlarda ve diğer tesislerde öğrencilerin elinin değdiği ve yoğun olarak kullandıkları, masalar, pencere kulpları, yemekhaneler, kantinler, koridorlar, tuvaletler başta olmak üzere tüm yurtlar ve tesisler periyodik olarak dezenfekte ediliyor.

Marmara Bölgesi Sakarya Haberi. Yurt dışında okuyan yaklaşık 2 bin öğrenci