Sakarya - Sakarya - Kent Olay

Yerel Ekonomi Korona Virüse Karşı Direnmeli

Yerel Ekonomi Korona Virüse Karşı Direnmeli

Yerel ekonomi Koronovirüse karşı direnmeli

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Koronavirüs salgını nedeniyle ilimizdeki yerel esnaf ve ticaret erbabının sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirterek bir açıklamada bulundu.

Başkan Altuğ,  ilimizdeki AVM’lerde faaliyet gösteren çbir çok ulusal markanın dükkanlarını kapattığını dile getirerek “Ulusal markalar ülke genelindeki aldıkları karara istinaden AVM’lerdeki faaliyetlerini geçici bir süreliğine ertelemiş durumdalar. Yerel esnaf ve ticaret erbabımızın bu süreçte sıkıntılar yaşadığını biliyoruz. İçinden geçtiğimiz bu dönemde, kısıtlı çalışma saatleri ve kısıtlı personel istihdamı ile maksimum tedbirle, sosyal mesafelere dikkat ederek faaliyetlerini sürdürmelerini tavsiye ediyoruz.

Söz konusu durum daha önce tecrübe edilmemiş olağan dışı bir süreçtir. İnsan sağlığının çok önemli olduğunun bilinci ile halkın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde işletmelerimizin ayakta kalabilmek için her türlü tedbiri alarak çalışmalarını yürütmeleri ve ticari faaliyetlerine kısıtlı da olsa devam etmeleri önem arz etmektedir. Yerel esnafın ayakta kalması, yerel ekonomiyi besleyecektir.” dedi.

Marmara Bölgesi Sakarya Haberi. Yerel ekonomi Koronovirüse karşı direnmeli  Yerel ekonomi Koronovirüse karşı direnmeli