Sakarya - Sakarya - Kent Olay

Vali Nayir’in Bu Haftaki Durağı Kadifeteks Firması Oldu

Vali Nayir'in bu haftaki Akyazı ilçesinde faaliyet gösteren Kadifeteks Mensucat Fabrikasında incelemelerde bulundu.

Vali Nayir’in Bu Haftaki Durağı Kadifeteks Firması Oldu

Her hafta Cuma günlerini sanayi kuruluşları ziyaretlerine ayıran Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, bu hafta Akyazı ilçesinde faaliyet gösteren Kadifeteks Mensucat Fabrikasında incelemelerde bulundu.

Akyazı Kaymakamı Yakup Güney ve Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan’ın da eşlik ettiği ziyarette Vali Ahmet Hamdi Nayir, Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Hasan Topbaş ve Fabrika Müdürü Adem Erdal Sağlam tarafından karşılandı.

Vali Ahmet Hamdi Nayir’i ağırlamaktan onur duyduklarını dile getiren Yönetim Kurulu Başkanı Topbaş, ayrıca farikanın tarihçesi ve üretim sürecine dair bilgiler de verdi.

1980 yılında kurulup üretime başlayan Kadifeteks’in İstanbul’da 65 bin metrekarelik tam entegre üretim tesisi ve Sakarya‘daki 100 bin metrekarelik ikinci üretim tesisi ile bir teknoloji üssü haline geldiğini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Topbaş, dünyanın 3’üncü büyük döşemelik kumaş üreticisi, sektöründe ise Türkiye’nin lider ihracatçısı konumunda olduklarını, Sakarya’daki fabrikalarında 300 kişilik bir ekiplerinin bulunduğunu, İstanbul ile birlikte 1000’in üzerinde çalışanları ile ürettikleri ürünlerin %85’ini 100’den fazla ülkeye ihraç ettiklerini, tekstil sektöründe Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Ar-Ge ve Tasarım Merkezi belgesine sahip bir firma olduklarını ifade etti.

Brifing sonrası üretim tesislerinde incelemelerde bulunurken Fabrika Müdürü Adem Erdal Sağlam tarafından bilgilendirilen Vali Ahmet Hamdi Nayir, çalışanlara kolaylıklar dileyerek onlarla da bir süre sohbet etti.

İlimizdeki sanayi kuruluşlarının ülkemizin ihracatına büyük katkı yapmasının gurur verici olduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, Kadifeteks gibi firmalarımızın Ar-Ge ve Tasarım alanlarında gelişim göstermelerinin sektöre büyük katkı yaptığını belirterek, Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Hasan Topbaş’ın şahsında tüm çalışanları tebrik edip başarılar diledi.

Marmara Bölgesi Sakarya Haberi.