Sakarya - Sakarya - Kent Olay

Vali Nayir ve Eşi Sevgi Evlerini Ziyaret Etti

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, eşi Hanımefendi Münevver Nayir ile birlikte Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Sevgi Evlerinde kalan çocukları ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

“Hayallerini Anlattılar”

ÇocukVali Nayir İstiklal Marşını Sevgi Evlerindeki Çocuklarla Birlikte Okudu

larla bir süre sohbet ederek onlarla hem 23 Nisan’a dair hem de hayalleri üzerine bir süre sohbet eden Vali Nayir, saat 21.00 civarında TBMM Başkanlığı tarafından duyurulan etkinlik kapsamında çocuklarla birlikte İstiklal Marşını okudu.

“Bayrama Engel Yok”

Alınan önlemler kapsamında bayram kutlamalarının bu yıl okul bahçelerinde değil, evlerde yapılmasının uygun olduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Salgınla mücadele kapsamında tüm programlar iptal edilmiş olsa bile, hiçbir şeyin bayram kutlamasına engel olamadığını çocuklarımızın coşkularında ve heyecanlarında görmüş olduk. 81 ildeki tüm resmi ve özel okul hoparlörlerinden saat 13.00’te 100’üncü Yıl Marşı yayınlandı, biraz önce de TBMM Başkanlığımızın bu güzel etkinliğine sizlerle birlikte katılım sağlayarak İstiklal Marşımızı okuduk. İnşallah bu zor günleri hep birlikte geride bırakacak ve gelecek yılki bayramı yine coşkulu bir şekilde kutlayacağız.

Tüm talep ve isteklerinizi karşılamak için yetkililerimiz büyük bir gayret gösteriyorlar. Bizim sizlerden isteğimiz, hayallerinize kavuşmak için çok çalışmanız, arkadaşlarınızla ve çevrenizle iyi geçinmeniz, güzel olan her şeyi alıp kötü şeylerden de uzak durmanız, temiz ve dürüst olmanızdır. Bunlar hayatınızda yol gösterici olacaktır” dedi.

“Odaları Gezdi”

Eşi Hanımefendi Münevver Nayir ile birlikte çocukların odalarını gezerek yetkililerden bilgiler alan Vali Ahmet Hamdi Nayir, bayramlarını kutladıkları çocuklarımız ile birlikte herkesin Ramazan-ı Şerif ayını da tebrik ettiklerini ifade etti.

Marmara Bölgesi Sakarya Haberi Münevver Nayir ile birlikte Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı