Sakarya - Sakarya - Kent Olay

Sakarya'da Koronavirüse Karşı Alınan Önlemler

Sakarya'da Koronavirüse Karşı Alınan Önlemler

65 yaş üstü vatandaşlar için parklar ve banklar dezenfekte edildi

Büyükşehir Belediyesi 65 yaş ve üzeri vatandaşların 10 Mayıs Pazar günü dışarı çıkacak olmalarından dolayı park ve oturma gruplarını dezenfekte etti.  Yapılan açıklamada, 10 Mayıs Pazar günü 11.00 ile 15.00 saatleri arasında dışarıya çıkmaya hazırlanan vatandaşlara yönelik çalışmaların devam edeceği ifade edildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi 65 yaş ve üzeri vatandaşların 10 Mayıs Pazar günü dışarı çıkacak olmalarından dolayı park ve bankları dezenfekte etti. Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş ve üzeri yaşlılara yönelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan belirlenen gün ve saatte dışarı çıkabileceklerini açıklamış, İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge ile de detayları kamuoyuyla paylaşılmıştı. Bu kapsamda 10 Mayıs Pazar günü 11.00 ile 15.00 saatleri arasında yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, sosyal mesafe kuralına uymak ve maske takmak kaydıyla 65 yaş üstü vatandaşlar dışarı çıkabilecek. Karar dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi sokağa çıkmaya hazırlanan 65 yaş üstü vatandaşlar için parklar ve oturma gruplarını dezenfekte etti. Yapılan açıklamada, “Başımızın tacı yaşlılarımızın sağlıklı bir şekilde dışarıda vakit geçirebilmeleri adına ekiplerimizi seferber ettik. Dezenfekte çalışmalarımız dışarıya çıkmanın serbest olduğu günde de devam edecek” denildi.

Marmara Bölgesi Sakarya Haberi Büyükşehir Belediyesi 65 yaş ve üzeri vatandaşları 
Büyükşehir’den yeni dezenfeksiyon sistemi

Büyükşehir Belediyesi, Çark Caddesi ve Uzun Çarşı girişine ‘Ultraviyole Dezenfeksiyon Otomatları’ yerleştirerek vatandaşların Ultraviyole ışık sistemi ile daha güvenli ve daha sağlıklı dezenfekte olmalarına imkan sağlıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Koronavirüs ile mücadele kapsamında şehirde gerçekleştirmiş olduğu dezenfektan çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. ‘Ultraviyole Dezenfeksiyon Otomatları’ sayesinde vatandaşlar daha kolay bir şekilde dezenfekte olabilecekler. İlk olarak Uzun çarşı ve Çark Caddesi’ne kurulan bu otomasyon sistemleri, ileriki günlerde farklı noktalara da eklenecek. Konu ile ilgili Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde ev ve iş yerlerine gitmeleri ya da otobüse binmeleri için çalışmalarımız sürüyor. UV-C ışınları sayesinde daha hızlı bir dezenfeksiyon işlemi gerçekleşmektedir” denildi.

Marmara Bölgesi Sakarya Haberi. Büyükşehir Belediyesi, Çark Caddesi ve Uzun 
Büyükşehir Zabıta 7/24 görevde

Büyükşehir Belediyesi zabıta teşkilatı koronavirüsle mücadelede vatandaşların huzuru, sağlığı ve kamu düzeni için 7/24 esasıyla hizmet sunuyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Teşkilatı sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde de vatandaşların huzuru, sağlığı ve kamu düzeni için 7/24 esasıyla hizmet sunuyor. İş yeri, market ve trafik denetimlerinin yanı sıra vatandaşların talep ve ihtiyaçları da teşkilat çalışanları tarafından karşılanıyor. Gün içerisinde zabıta ekipleri vatandaşların evde kalmaları için anons çağrıları yaparken, koronavirüsle mücadelenin kahramanı olan sağlık çalışanlarına da ulaşım desteği zabıta ekipleri tarafından karşılanıyor.

Marmara Bölgesi Sakarya Haberi.

  
Büyükşehir Rüstemler Tesisleri’ni dezenfekte etti

Büyükşehir Belediyesi antrenmanlara başlamaya hazırlanan Sakaryaspor’un Rüstemler Tesisleri’nde dezenfekte çalışması gerçekleştirdi. Dezenfekte çalışmalarının yanı sıra kulüp çalışanlarının, teknik heyetin ve futbolcuların kullanması için maske dağıtımı yapıldı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi antrenmanlara başlamaya hazırlanan Sakaryaspor’un Rüstemler Tesislerinde dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

Marmara Bölgesi Sakarya Haberi. Sakaryaspor’un Rüstemler Tesisleri’nde dezenfekte 
Salgınla mücadelede ortak hareket

Başkan Ekrem Yüce ile Büyükşehir Belediyesi marifetiyle maske üretimine başlayan tesisi ziyaret eden Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, “İlimiz genelinde salgının başladığı ilk günden şimdiye kadar yerel yönetimlerimizden üniversitelerimize, kamu kurum ve kuruluşlarımızdan sivil toplum kuruluşlarına kadar bu mücadelede herkesin birlik ve beraberlik içerisinde, koordineli bir şekilde sahada olduğunu görebiliyoruz” dedi. Başkan Yüce ise haftada 100 bin adet üretilecek maskeleri vatandaşlara hızla ulaştıracaklarını söyledi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi marifetiyle maske üretimine başlayan tesiste Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ile Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce incelemelerde bulundu. Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Furkan Beşel ve BELPAŞ Genel Müdürü Osman Çelik’in de eşlik ettiği ziyarette Başkan Ekrem Yüce, çalışmalar ile ilgili bilgiler paylaşırken, Vali Nayir ise tüm çalışanlara kolaylıklar diledi.

Marmara Bölgesi Sakarya Haberi. Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir,  
Yoğun noktalara tıbbi atık kovaları yerleştirildi

Büyükşehir Belediyesi Koronavirüs salgını için alınan önlem ve tedbirler kapsamında şehrin muhtelif noktalarında gerekli yerlere 91 adet tıbbi atık kovası yerleştirildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Sıfır Atık Yönetimi ve Deniz Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Koronavirüs önlem ve tedbirleri kapsamında; Büyükşehir Belediyesi idari binalarına 35 adet, 16 ilçeye ait Belediye ve Kaymakamlık binalarına 32 adet, Valilik binasına 12 adet, Adliye Binasına 5 adet ve Kredi Yurtlar Kurumu’na 7 adet olmak üzere toplamda 91 adet Tıbbi Atık Kovası yerleştirdi.

Eldiven ve Meskeler Tıbbi Atık Kovalarına atılmalı

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Tek kullanımlık maske ve eldiven atıklarının ayrı toplanması için şehrin muhtelif noktalarına Tıbbi Atık Kovaları yerleştirdik. Koronavirüs salgını nedeniyle maske ve eldiven atıklarının tıbbi atık kutularına atılması konusunda vatandaşlarımızdan duyarlı olmasını rica ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Marmara Bölgesi Sakarya Haberi. Büyükşehir Belediyesi Koronavirüs salgını için  
Büyükşehir ilçelere maske ulaştırıyor

Büyükşehir Belediyesi koronavirüs ile mücadele kapsamında ilçelere maske ulaştırmaya devam ediyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi koronavirüs ile mücadele kapsamında ücretsiz maske dağıtımına devam ediyor. Başkan Ekrem Yüce’nin talimatıyla maske dağıtımına hız veren Büyükşehir Belediyesi, Söğütlü, Kaynarca, Akyazı, Kocaali ve Pamukova’da ilçe kurum ve kuruluşlarına, muhtarlar derneklerine maske ulaştırdı. Yapılan açıklamada ise maske dağıtımlarının ilçelerde devam edeceği ifade edilerek, vatandaşların tedbir ve kurallara uymaları noktasında hassasiyet beklendiği belirtildi.

Marmara Bölgesi Sakarya Haberi. Büyükşehir Belediyesi koronavirüs ile mücadele  
“Korona ile mücadelede verilmiş olan kararlar bir emirdir”

Yeni Akit Canlı Yayın’ında Koronavirüs için Sakarya’ da yapılan çalışmaları anlatan Başkan Yüce, “Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından ve çok değerli ekibi tarafından alınmış olan bu karara biz Sakarya olarak harfi harfine uymak için çaba göstereceğiz. Bu 4 günlük süre içerisinde virüsün yayılmasını engellemek ve durdurmak için iyi bir vesile olacak. Vatandaşlarımızın izolasyon sistemlerine katkı sağlaması amacı ile verilmiş olan bu karar bizler için bir emirdir” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya’da gerçekleştirilen Koronavirüs (COVİD-19) çalışmalarına ilişkin bilgileri Yeni Akit Canlı Yayın’ında anlattı. Telekonferans yöntemi ile gerçekleştirilen canlı yayında Başkan Yüce, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından alınan 4 günlük sokağa çıkma yasağına harfi harfine uyulacağını ifade etti.

Sakarya evde kalacak

Koronavirüs kapsamında 4 günlük sokağa çıkma yasağı hakkında açıklamalar yapan Başkan Ekrem Yüce, “Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından ve çok değerli ekibi tarafından alınmış olan bu karara biz Sakarya olarak harfi harfine uymak için çaba göstereceğiz. Bu 4 günlük süre içerisinde virüsün yayılmasını engellemek ve durdurmak için iyi bir vesile olacak. Vatandaşlarımızın izolasyon sistemlerine katkı sağlaması amacı ile verilmiş olan bu karar bizler için bir emirdir. Vatandaşlarımda bu kurala harfi harfine uyacaktır. Yaptığımız her şey vatandaşlarımızın sağlığı için” dedi.

İşlerimizi aksatmadan yürütüyoruz

Ülke genelinde alınan tüm kararların Sakarya’da da eksiksiz bir şekilde yerine getirildiğini ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Alınan tedbirleri biz Sakarya olarak her geçen gün daha da artırmaya gayret gösteriyoruz. Hiçbir şehirden geri kalmadığımız gibi daha da ileri nasıl gidebiliriz bunun gayreti içerisindeyiz. 7/24 anlayışıyla bütün ekiplerimiz seferber. Daha ilk günden kriz koordinasyon merkezimizi kurduk. Bu merkez ile her türlü yardıma muhtaç vatandaşımızın yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Hiç aksamdan yolumuza devam ediyoruz” dedi.

Evde Kal Kitapla Kal

Sakarya’da hali hazırda virüse karşı yapılan çalışmaları anlatan Başkan Yüce, “Toplu taşıma araçlarımızı, kamusal alanlarımızı, caddelerimizi, sokaklarımızı, parklarımızı, bahçelerimizi tertemiz yapmak için elimizden geleni yapıyoruz. Vatandaşlarımızdan da tek isteğimiz evde kalmalarıdır. Devam eden projelerimizden ‘Evde Kal Kitapla Kal’ ile bize ulaşan vatandaşlarımıza 10 bin ’in üzerinde kitap gönderdik. Yaşlı genç demeden her yaştan vatandaşımıza hitap etmesi bizim için çok önemli” ifadelerine yer verdi.

Ödüllü bir yarışma

“Fiziki sağlığımız da bizler için çok önemli. Bu virüsün tek çaresi kendimizi izole etmekten geçiyor. Ama ev ortamından sıkılan miniklerimiz için de ‘Hayat Eve Sığar’ isimli ödüllü bir yarışma düzenledik. Çocuklarımızın ev ortamından daha çok keyif almaları için ödüllü bir hikâye yarışması yaptık. Bize gelen hikâyeleri seçeceğiz ve sonunda güzel bir ödül vermiş olacağız” dedi.

Biz Sakarya için varız

Konuşmalarını şu sözlerle sonlandıran Başkan Yüce, “Bir konuyu daha sizinle paylaşmak istiyorum. Bu savaşı yenmek için halkımızın birlik olması şart. Halkımız evde kalmalı ki savaştan galip bir şekilde ayrılalım. Bizler İlçe Belediye Başkanları, Kaymakamlar ve Kamu Kuruluşlarımızla her zaman iş birliği halinde hareket ediyoruz. Bizler vatandaşlarımız için koruma ve kontrol dengesini elimizde tutarak her şeyimizi seferber ediyoruz. Sakarya Büyükşehir olarak nerede ne sorun varsa orada biz varız diyorum.” dedi. Yeni Akit Canlı Yayın’ında Koronavirüs için Sakarya’ da 
Büyükşehir koronavirüsle mücadeleyi ilçelerde de sürdürüyor

Büyükşehir Belediyesi koronavirüs ile mücadele kapsamında ilçelerde çalışmalarını sürdürüyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi koronavirüs ile mücadele kapsamında ücretsiz maske dağıtımına devam ediyor. Büyükşehir ekipleri Karasu’da halk pazarında vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımı gerçekleştirirken Zabıta ekipleri ise pazara girişlerde vatandaşları sosyal mesafe kuralına uyma konusunda uyarılarda bulundu, Pazar yeri girişinde vatandaşların ateş ölçümünü yaptı. Zabıta ekipleri ayrıca farklı noktalardan pazara giriş yapılmasına müsaade etmedi. Büyükşehir ekipleri Karasu Muhtarlar Derneği Federasyonuna, Karasu Kaymakamlığına ve İlçe Emniyet Müdürlüğünü de maske desteği verdi. Karasu’da muhtarlar Başkan Ekrem Yüce’ye destekleri dolayısıyla teşekkür ederken; Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerde çalışmalarını sürdüreceği de ifade edildi.

Bati Karadeniz Bölgesi Sakarya Haberi
Sakarya’da önlemler daha çok artıyor

Koronavirüs ile mücadele için Sakarya’da önlemleri üst seviyeye çıkaran Büyükşehir Belediyesi, şehrin muhtelif noktalarına Termal kameralar ve Tıbbi Atık Kutuları yerleştirilmeye başladı.

Koronavirüs salgını nedeniyle Sakarya’da önlemleri üst seviyeye çıkaran Büyükşehir Belediyesi, kentte insan yoğunluğunun fazla olduğu noktalara termal kameralar yerleştiriyor. Ayrıca salgınla mücadele kapsamında sokaklara bilinçsizce atılan maske ve eldivenlerin önüne geçebilmek adına şehrin muhtelif yerlerine Tıbbi Atık Kutuları koyulmaya başlandı. Büyükşehir yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Terminal, Büyükşehir Belediyesi, AKOM ve SASKİ başta olmak üzere vatandaşların yoğun olduğu yerlere termal kamera ve Tıbbi Atık Kutusu yerleştiriliyor.

Marmara Bölgesi Sakarya Haberi. Koronavirüs ile mücadele için Sakarya’da önlemleri