Sakarya - Sakarya - Kent Olay

Minik öğrenciler 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Unutmadı

Minik öğrenciler 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü unutmadı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Adapazarı SGM’de Mutfak ve Tasarım Atölyeleri öğrencileri çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi. Çocuklar günün anlam ve önemine uygun çalışmalar hazırlayarak, merkezde öğretmenlerine ve ailelerine hediye etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü Adapazarı Sosyal Gelişim Merkezi’nde ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ çeşitli etkinliklerle kutlandı. Mutfak ve Tasarım Atölyesi öğrencileri çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi.

Öğrencilerden anlamlı etkinlik

Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Mutfak Atölyesi öğrencilerimiz gül şeklinde kekleri pembe renkli çikolata ile kapladılar. Yapılan kekleri çubuklara batırıp “Dünya Kadınlar gününüz Kutlu olsun” notu ile birlikte paket yaptılar. Hazırlanan ikramlar karanfiller ile birlikte SGM’de çalışan kadınlara ve öğrenci velilerine ikram edilirken; Tasarım Atölyesi öğrencileri ise sınıflarında çiçek desenlerinden oluşan büyük bir pano boyadılar. Ayrıca bugüne özel çiçekten taçlarını takıp renkli poşetlerden yaptıkları çiçeklerini değerli kadınlarımıza hediye ettiler. Çocuklar günün anlam ve önemine uyan etkinliklerini eğlenceli bir şekilde gerçekleştirdiler” denildi.

Marmara Bölgesi Sakarya Haberi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Adapazarı SGM’de