Sakarya - Sakarya - Kent Olay

Gençlik ve Spor İl Müdürü Özsoy Gündemi Değerlendirdi

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Özsoy Gündemi Değerlendirdi

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs dolayısıyla KYK yurtlarında kalanlar ve gündem hakkında açıklama yaptı.

Arif Özsoy, Bu Bir Ekip İşi ve Bayrak Yarışıdır

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, canlı yayında Ülkemizi ve tüm dünyayı kasıp kavuran korona virüs salgını sonrasında KYK yurtlarında kalan vatandaşlar ve diğer gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Basın Sözcüsü Özcan Yemiş’in moderatörlüğünde @sakaryagsim instagram canlı yayınının bu akşamki (06.04.2020) konuğu Spor İl Müdürü Arif Özsoy oldu.

“Nasıl hizmet ederiz”

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ; “ Biz bu sürece (korona virüs) hazırlıklı başladık. Çünkü bu sürecin bu noktaya geleceğini biliyorduk. Bizim yurtlarımızda standartların üstünde bir yurt olduğu için, biz de Sakarya olarak misafirperverliğimizi topluma olan sorumluluğu yerine getirmek için hazırlandık. Yurtlarımıza 14 günlük karantina için gelen misafirlerimize “nasıl hizmet ederiz” diye arkadaşlarımıza çalıştık. Arkadaşlarımız yeri geldi hiç uyumadılar. Kendilerine gönülden teşekkür ediyorum. Bu süreçte basınımızın gösterdiği duyarlılığı da ayrıca teşekkür ediyorum. Misafir olarak gelen arkadaşlarımız hasta değildi, sadece devletimizin yurt dışındaki vatandaşlarımızı , 14 gün süreyle sağlık noktasında bir yerde misafir etmesi gerekiyordu. Şunu özellikle belirtelim ki Türkiye’de 15 bin civarı yurtlarda karantina tedbirleri kapsamında misafirlerimiz var. Bunun yaklaşık 1900’ü Sakaryada. Sakarya olarak Türkiye’nin yükünü omuzladık. Bunlar içinde pozitif hasta çıkmadı. Bugün itibariyle sevinerek uğurluyoruz. Misafirlerimizde güzel paylaşımlar var. Kendilerine can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Sakarya ismi anıldığı zaman Onların hafızalarında hakikaten güzel bir izlenim kaldı. Yeri geldi kabak tatlısı, ıslama köftesi gibi Sakarya olarak ikramlarda bulunduk. Kaymakamlarımıza teşekkür ediyorum. Sakarya’yı unutmayacaklarına inanıyorum.”dedi

Bu bir ekip işi

Özsoy  ;”Yurtlarımızda kalan vatandaşlarımıza doğum günü kutlaması ve canlı konser yaparak moral vermeye çalıştık. Bu bir ekip işi. Biz ev sahibiydik ama Sağlık İl Müdürlüğü, AFAD İl Müdürlüğü, Emniyet İl Müdürlüğü, Kızılay ve diğer paydaşlarımız ile birlikte bu işi güzel koordine içerisinde ve sağlıklı bir şekilde yürüttük. Herhangi bir sıkıntı olmadan 14 günü dolan arkadaşlarımızı sırasıyla yolcu ediyoruz. AFAD İl Müdürlüğü tarafından temin edilen araçlarla paydaşlarımızın da birlikte çalışmasıyla araçlara bindiriliyor , arkadaşları “hayırlı yolculular” dilemek suretiyle memleketlerine uğurluyoruz. Bunu yaparken de yol durumuna göre de kumanyalarını veriyoruz. Hakikaten Cenabı Allah devletimize zeval vermesin. Büyük devlet olmanın gereği bu olsa gerek. Bu anlatılmaz yaşanır. Biz bunu Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olarak bizzat yaşıyoruz. Bu insanlara ne varsa devlet olarak sunuldu. Sayın Bakanımız kişi başı 3’er tane kitap gönderdi. Yetmedi pilates malzemesi verdik. Çocuklarımıza oyuncaklar aldık. Satranç malzemesi verdik. Dolu dolu bir 14 gün geçirdi arkadaşlarımız. Bizim için en önemlisi de vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde memleketlerine gitmesidir. Sakarya dışında ikamet edenleri de otobüsler ile yolluyoruz”dedi.

Kaliteli tesisler , nezih bir ortam

“Tüm spor tesislerimiz kapalı ancak antrenörlerimizin desteği ile video çekimleri yapıp sporcularımızı motive ederek onlara evde spor yaptırıyoruz” diyen spor İl Müdürü Arif Özsoy; “ Bu süreç (korona virüs) bitecek. Bunu rüya gibi kabul edip, bir gün uyandığımız zaman biz bu süreç yarın bitecekmiş gibi hazırız. 16 İlçede tüm tesislerimize bakım-onarım yaptık. Hiçbir eksiğimiz yok. Süreç bittiği zaman , hayat normale döndüğü zaman hiç beklemeden direk sahalara ineceğiz ve bu çalışmaları yapacağız. 16 İlçede 100’ün üzerinde tesisimiz var. Tüm tesislerimizi halkımızın hizmetine açtık. Kalite olarak standartların üzerinde bir kalite getirdik. Tüm tesislerimizde sporcularımız nezih ve temiz ortamlarda spor yapmaları konusunda her türlü alt yapıyı hazırladık. 2050 yılına kadar Sakarya’da spor alt yapısı ve tesisleşme konusunda sıkıntı olmaması için çalışıy Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy,