Sakarya - Sakarya - Etkinlik

Sanatla Üreten Kadınlar Sergisi Açıldı

Sanatla Üreten Kadınlar Sergisi Açıldı

Sanatla Üreten Kadınlar” Sergisinde 54 Eser Yer Aldı

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Valiliği himayelerinde İl Müftülüğüne bağlı Beşköprü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından düzenlenen “Sanatla Üreten Kadınlar” adlı filografi sergisinin açılışını yaptı.

Adapazarı Kültür Merkezinde düzenlenen serginin açılışına Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, İl Müftü Vekili Paşa Bektaş, teşkilat çalışanları, İl Göç İdaresi Müdürü Hülya Korkut ve vatandaşlar katıldı.

Filografi Öğretmeni Elmas Aksu’nun yönlendirmesi ve Din Hizmetleri Uzmanı Nevin Ertem’in organizesiyle gerçekleştirilen serginin açılışını yapan Vali Ahmet Hamdi Nayir, sergide bulunan el emeği göz nuru 54 eseri inceleyip yetkililer ve kursiyerlerle bir süre sohbet etti.

“Ailenin Daha da Güçlenmesi Kadınlarla Olur”

Özellikle Kur’an Kursları ile Aile ve Dini Rehberlik Bürolarında genç kızlar ile kadınların eğitim ve öğretimleri için yoğun mesai harcandığını ifade eden İl Müftü Vekili Paşa Bektaş, kadının eğitimi ve bilinçlendirilmesiyle ailenin daha da güçlendirilmesi yönünde adımlar atıldığını, bu serginin de verilen eğitimlerin güzel bir meyvesi olduğunu söyledi.

“Sanata Verilen Bir Değer”

Geçtiğimiz haftadan bugüne kadar Kadınlar Günü ile ilgili çok farklı ve güzel etkinlikler gerçekleştirildiğini ifade eden Vali Nayir, “Etkinlik zincirinin güzel bir halkası olarak sanata verilen değerin gösterildiği bu sergide sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

“Muazzam Eserler Ortaya Çıkmış”

Kadın denilince aklımıza sevgi gelir, merhamet gelir, saygı gelir, güzel olan bütün duygular gelir. Bunlarla birlikte kadın denilince aklımıza gelmesi gereken duygulardan bir tanesi de, zarafettir. Zarafetin de en güzel yansıdığı yer sanattır, burada bulunan ve zarafetle süslenmiş sanat eserleri ile kadınların kendilerinde olan cevherleri açığa çıkararak bizlere de bir mesaj verdiklerini düşünüyoruz. Bu sergi ile hem bize ait, kültürümüzün bir parçası olan eserlerimizin yansıtılması ve yaşatılması yönünde bir emek verildiğini hem de kadınlarımızın hayatını üretimle süslemeleri anlamında güzel bir seri oluşturulduğunu gördük. Kadınlarımız, bir çivi ve bir telden muazzam eserler ortaya çıkarmışlar. Bu etkinlikte emeği geçenlere, kıymet verenlere ve kursiyerlerimize, usta öğreticilerimize, öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Tüm kadınlarımıza sağlık ve sıhhat diliyorum, gününüz bir kez daha kutlu olsun.

“Emek ve Destek Verenlere Teşekkürler”

Kadınlar Günü etkinliklerinin gerçekleştirildiği bu süreçte hem Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz ile İl Müftülüğümüz hem de İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz güzel katkılar sağlarken, belediyelerimiz de yer temini hususunda programlarımıza büyük destek verdiler. Bir işbirliği kültürüne de örnek olması açısından bu destekler ve katkılar bizleri ziyadesiyle mutlu etti” dedi.

 Vali Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Valiliği himayelerinde