Sakarya - Sakarya - Etkinlik

Sakarya'da Öğrencilere Çanakkale Ruhu Anlatıldı

Sakarya'da Öğrencilere Çanakkale Ruhu Anlatıldı

ÖĞRENCİLERE ÇANAKKALE RUHU ANLATILDI

 SUBÜ Akyazı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ‘Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri’ kapsamında ‘Çanakkale Geçilmez’ başlıklı bir seminer düzenlendi.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Akyazı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda ‘Çanakkale Geçilmez’ başlıklı bir seminer düzenlendi. İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği’nde görevli Polis Memuru Resul Karatosun tarafından verilen seminere; Akyazı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Sezgin Bıçak, meslek yüksekokulu sekreteri Yusuf Şahinoğlu, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

 BÜYÜK ZAFERİN 105.YILI

Türk Milleti açısından tarihte önemli bir dönüm noktası olan Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıl dönümü nedeniyle ‘Çanakkale Geçilmez’ başlığıyla düzenlenen seminerde, Çanakkale cephesinin açılma sebepleri, savaşın sonuçları, cephede gösterilen kahramanlıklar ile vatan ve millet sevgisiyle yapılan fedakârlıklar anlatıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan “Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri” ile Türkiye’nin devleti ve milleti ile bölünmez bütünlüğünün devamının sağlanması, terör örgütü ve benzeri zararlı oluşumların kurmuş oldukları tuzaklara gençlerin düşmesinin engellenmesi, kardeşlik, milli birlik ve beraberlik duygularını pekiştirerek devlet, millet ve bayrak gibi kutsal değerlere olan bağlılık ve sevgiyi artırmak amaçlanıyor.

Marmara Bölgesi Sakarya Haberi  SUBÜ Akyazı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda Emniyet Genel Müdürlüğü