Sakarya - Adapazarı - Diğer Mekanlar

Yeni Sakarya Atatürk Stadyumu

Yeni Sakarya Atatürk Stadyumu

Yaşayan Stadyumda Müjde üstüne müjde

Yaşayan Stadyumda yapılan Türkiye’nin En uzun Kapalı atletizm pisti bitti. Tüm engellerin kalktığı Stadyum çevresinde Uluslararası müsabakaların yapılacağı Spor Salon yapılacak. 12 adet antrenman salonu tamamlanırken, Spor Lisesi için ise ödenek ayrıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Türkiye’de örnek proje olarak gösterdiği Yeni Sakarya Stadyum altında ve çevresinde yapılacak olan “Yaşayan Stat” projesi her kesimden tam not aldı. Yaşayan Stadyumda yapılan Türkiye’nin En uzun Kapalı atletizm pisti bitti.  
Engellilere Müjde Yaşayan Stadda engelleri kaldırdık

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun övgü ile söz ettiği, Yeni Sakarya Stadyumunda yapılan “Yaşayan Stadyum Projesi kapsamında Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, tüm engelleri ortadan kaldırdı.

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk ve beraberindekilerle birlikte Yaşayan Stadyum Projesi kapsamında Yeni Atatürk Stadyumu içerisinde yapılan Spor Salonlarında incelemelerde bulundu.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, Sakarya Ampute Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkan'ı Sinan Panta, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Şube Müdürlerinden Özgür Aygün ve Keramettin Ekinci, Adapazarı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Adem Aka , Bedensel Engelliler İl Temsilcisi Selim Özen ile birlikte Yaşayan Stadı gezerek,  stadyumla ilgili gelinen aşamada neler yapıldığına dair bilgiler de aldı.  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun 
Cep Salonlar Göz Kamaştırıyor

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün imkan ve kabiliyetleriyle düşük bütçe ve özverili çalışma ile Yeni Sakarya Stadyumda “Yaşan Stadyum” projesi kapsamında yapılan Cep Salonlar hizmete hazır hale getiriliyor.

Öz kaynakların etkili ve verimli kullanımı ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalışan ustalar eliyle yürüten Yaşayan Stadyum projesinde , ciddi yapım maliyetleri olan pek çok proje işinin ehli kurum personelleri tarafından malzeme fiyatı maliyetine yapılıyor.

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün 2020 vizyonunda en önemli projelerinden biri konumundaki '' Yaşayan Stadyum '' da çalışmalar kurum personelleri eliyle tüm hızı ile devam ediyor. Son olarak Bisiklet bölümünün boya ve aydınlatma işleri tamamlanıp , mobilya ölçüleri alındı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Yaşayan Stadyum projesi kapsamında ustalarımız özverili çalışmaları sürdürüyor. Sakarya’nın 2050 yılına kadar Sporda Tesisleşme adına alt yapısı oluşturmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. 16 İlçemizdeki 63 tesisimizin bakım ve onarımını tamamladık. Eskrim, Karate ve Bisiklet salonu ve diğer cep salonlarımızı kısa sürede hizmete açmayı hedefliyoruz. Tüm Kurum Personelimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. “ şeklinde konuştu.

Marmara Bölgesi Sakarya Haberi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün imkan