Kent Havası - Genel - Web Site

kenthavasi.net

Kentlere Dair Paylaşımlarınız İçin Özgün, Faydalı Bir Platform: Kentlere Dair Her Şey | Yaşayan Şehir Rehberi

KENT HAVASI NEDİR?

Kent Havası’nın işlevlerini ve kullanım alanlarını aşağıda açıklamaya çalıştık. Örnekler için sitemizin logosunu veya sol kolonda bulunan kategorileri tıklayabilirsiniz.

ŞEHİR TANITIMI

Kent Havası’nda Türkiye’nin tüm  şehir  ,  ilçe  , belde ve köylerini “ Kentin Havası ” kategorisi altında tanıtabilirsiniz. Kentle ilgili fotoğraflar yükleyip, ilgili belediyelerin, kurumların vs  web site linklerini  ekleyebilirsiniz. Şehir tanıtımı dışında bu kategori altında kentte meydana gelen  deprem , sel, yangın, trafik kazası gibi olayların yanında kentte düzenlenen konser, sergi,  festival  gibi  etkinlikleri  de paylaşarak hemşerilerinizle kent hakkında anlık ve güncel paylaşımlar yapabilirsiniz. Yani tüm kent tek bir başlık altında güncel olaylarla yaşıyor. Bu yüzden mottolarımızdan biri de “ Yaşayan Kent Rehberi “dir.

SON HABERLER

Kent Havası'nda bir şehrin veya ilçenin genel özelliklerinden bahsedebileceğiniz gibi o kentle ilgili  deprem , kaza,  salgın ,  etkinlik ,  hava durumu  gibi anlık ve güncel bilgileri de paylaşabilirsiniz. Böylece tüm kentlere dair sıcak gelişmeleri paylaşma ve takip etme imkanı bulabilirsiniz.

MEKAN YORUMU

Kent ve kentteki olay ve etkinlikler dışında kentte bulunan mekanlara dair deneyimlerinizi  restoran ,  kafe , eczane,  müze , kuaför,  AVM  gibi ilgili kategoriler altında paylaşabilirsiniz. Bu paylaşımlarınız sayesinde hem söz konusu mekanla ilgili tecrübelerinizi,  fiyatlandırmayı , hizmet/ürün kalitesini hemşerilerinizle paylaşmış hem de gideceğiniz mekana dair ön bilgi edinmiş olacaksınız.

FOTOĞRAF PAYLAŞIMI

Kentlerin ve mekanların çektiğiniz  fotoğraflarını  paylaşabilirsiniz.

TARİHİ YER TANITIMI

Sol kolonda bulunan “ Tarihi Mekan ” kategorisi altında kentte bulunan  kervansaray ,  köşk , arkeoloji kazısı,  anıt  ,  ören yeri  gibi tarihi nitelik taşıyan mekanlar hakkında bilgi paylaşımı yapabilirsiniz.

KENDİ İŞLETMENİ TANIT

“Kent Sakini” olarak tanımladığımız tüm kullanıcılarımız mekanlara dair paylaşımlar yapabildiği gibi işletme sahipleri de  kendi işletmelerinin tanıtımını , ürün ve hizmet bilgisi paylaşımı, işletme fotoğrafı paylaşımı yapabilirler. Ayrıca mekanlarına dair kullanıcılarımızdan gelen yorumlara cevap verme şansı da elde etmiş olurlar.

WEB SİTESİ TANITIMI / YOUTUBE KANALI TANITIMI

“ Web Sitesi ” kelime öbeğinin anlamı ağ şehridir. Yani aslında internet ağı üzerinde yer alan her bir site birer internet şehrini temsil etmektedir. Bu yüzden gerçek hayattaki şehirler dışında dijital ortamdaki şehirler olan  web sitelerinin tanıtımı  için de sol tarafta “Web Site” kategorisi oluşturmayı uygun bulduk. Bununla beraber kullanıcılarımız tarafından yararlı olduğu değerlendirilen  Youtube kanallarının tanıtımının  yapılması da mümkün.

ÜCRETSİZ İLAN VER

" Kullanıcılardan İlanlar " kategorisi altında ilgili şehir ve ilçeyi seçerek  iş ilanı  , işveren ilanı ,  kayıp ilanı  gibi  her türlü ilanınızı  ücretsiz olarak paylaşabilirsiniz.

Tüm sorularınız ve görüşleriniz için bize  iletişim  bölümündeki sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.

KENT HAVASI – Yeni Nesil Şehir Rehberi