Kent Havası - Genel - Kent Olay

Türkiye'de İlk Kez Korona Virüsüne Rastlandı

Türkiye'de ilk kez corona virüsü görüldü.

Suanda 100.000den fazla vaka 3000 den fazla ölüm mevcut.Tabi önlemler baştan beri alınıyor. Ve diğer avrupa ülkelerine gore daha iyi durumdayız çok şükür. Tabi sokağa çıkma yasaklarına karşı gelip çıkan insanlar var mağlum buna takibende ceza alıyorlar. Halbuki herkes evde kalsa daha da çabuk daha da hızlı iyilesip azalıcak vakalar . Bizden daha kötü durumda olan ülkelerde mevcut. Bunun başında Amerika Birleşik Devletleri geliyor. Yaklaşık 6 ay önce çıkan bu hastalık dünyayı sarmış durumda . Umarım yakın zamanda birdaha çıkmamak uzere sonlanır
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 11 Mart 2020 tarihinde saat 00.45 sularında Bakanlıkta canlı yayında bir açıklama yaptı.

Dün yapılan laboratuvar testlerinde bir hastadan alınan örneklerde testin pozitif çıktığını belirten Bakan Koca, olayın salgın şeklinde değil tek bir vaka halinde olduğunu ve hastanın Avrupa temasından dolayı virüsü kapmış olabileceğinin değerlendirildiğini ifade etti.

3 ay önce, 12 Aralık 2019'da Çin'in Wuhan kentinde görülen virüs, zamanla tüm dünyaya tüm dünyaya yayılmış ve 100'ün üzerinde ülkede görülmeye başlamıştı. Corona virüsünden dolayı en çok ölümlerin görüldüğü ülkeler arasında Çin ve İtalya geliyor.

Kaynak:  www.trthaber.com