Kent Havası - Genel - Kent Olay

Sokağa Çıkma Yasağı Hangi İllerde Kalktı?

İşte Kabine Toplantısı Sonrası Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Kalkan Şehirler

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 koronavirüsü salgınına karşı Türkiye’de alınan önlemler kapsamında 10 Nisan 2020 tarihinde 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta hafta sonu  sokağa çıkma yasağı getirilmişti.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısından sonra yaptığı açıklamaya göre bunlardan 7 şehir için hafta sonu sokağa çıkış kısıtlaması kaldırıldı. İşte sokağa çıkma yasağı hangi illerde kalktı sorusunun cevabı:

Alınan karara göre önceden hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması getirilen illerden bu hafta sonu kısıtlama uygulaması yapılmayacak şehirler şunlar: Antalya, Aydın, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla. Yapılan bu açıklamaya göre 8, 9, 10 Mayıs 2020 tarihlerinde bu büyükşehirlerde sokağa çıkış yasağı uygulanmayacak.

Daha önce Bilim Kurulu’nun da tavsiyesi üzerine toplam 31 şehirde hafta sonu sokağa çıkış yasağı uygulanmaya başlanmıştı. Antalya, Aydın, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin, Muğla’da hafta sonu sokağa çıkı yasağı kalktı mı diye soran vatandaşlarımıza duyurulur.

Buna göre alınan son kabine kararları sonrasında hafta sonu sokağa çıkış yasağı devam eden iller ise şunlar: Adana, Ankara, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mardin, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Zonguldak. Bu şehirlerde yaşayan vatandaşlarımıza bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanan illerden birinde yaşadıkları için evde kalmaya devam etmelerini tavsiye ediyoruz.

Seyahat yasağı kalkan iller hangileri, sokağa çıkma yasağı hangi illerde kalktı, seyahat kısıtlaması kalkan şehirler hangileri, hafta sonu seyahat yasağı kalktı mı diye soran Antalya, Aydın, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla sakinlerine duyurulur.

Kaynak: ntv.com.tr