Kent Havası - Genel - Kent Olay

11 Mayıs 2020 AVM Berber ve Kuaförlerin Açılması

Evet arkadaşlar sosyal medyada dolaşırken bir haber gördüm. Kuaförlerin açıldığını okudum. Iyi mi kötü mü bilemiyorum. Virüs tam olarak bitmemişken kuaförlerin açilması nekadar doğru tartışılır. Ben çözüm olarak traş makinası sipariş ettim. Saçımı üçe vurdum. Sizede tavsiye ederim. Saçlarıniz yenilenir. Daha gür çıkar. Herkes kuaförlere akin edecek. Bu durumda virüs tekrar yayılacaktır. Açıkçası ben bu kararı doğru bulmuyorum.
Evet sonunda halkın bence en fazla ihtiyacı olduğunu fark ettiği berber ve kuaförler 11 Mayıs 2020 tarihinden itibaren yeniden açılıyor. Sonuçta erkekler ve kadınlar icin bakım bakımlı olmak kendini iyi hissetmek kesinlikle çok onemli. Bu süreç zarfında neler mi yaşadık. Merdiven altı yerlerde saklı saklı gizlinizle saç kestirmeleri mi ararsın, internetten traş makinesi siparişi verip evde kendi kendini traş etmeye çalışanı mi ararsın, çok değişik şekillerde saç modelleri gördüğümüzü mü ararsin ne ararsan vardı. Sanırım çok özledik berberlerimizi ve kuaförlerimizi. Tabi bu yeniden normalleşme sürecinde atılmış adımlardan bir tanesi. Peki nasıl olacak konusu hala bir soru işareti. Berber ve kuaföre giderken maske ve eldiven zorunlu mu olacak, maskeliyken o adamlar nasıl işlerimi icra edecekler, insanlar bu psikolojiden çıkıp nasıl bir normalleşme yaşayacak güvenip gidebilecek mi hala bir soru işareti dogrusu.

Umarım su süreci hızlı ve emniyetli bir şekilde atlatır ve bir an önce eski günlerimize geri donmeye başlarız.
Cumhurbaşkanının bugün yaptığı açıklamaya göre; "Berber, kuaför, güzellik salonu gibi işletmeler 11 Mayıs'ta faaliyete geçebilecek. Alışveriş merkezleri 11 Mayıs'tan itibaren hizmet vermeye başlayabilecek." Hafta sonları yapılan sokağa çıkma yasağı, Antalya, Mersin, Muğla, Aydın, Erzurum, Hatay, Malatya’da kaldırıldı. Avmler ve sokağa çıkma yasağı