Kent Havası - Genel - Blog

Söll 21 Elements

Akvaryum Bakım Ürünü

Herkese merhaba. Sizlere bu bölümde akvaryumda kullandığım çeşitli ürünlerden bahsetmeye son hızımla devam ediyorum. Bu ürünlerden bir tanesi olan SÖII 21 Elements Tam Bakım ürününden sizlere bahsetmek istiyorum. Ürün öncelikle alman meşesine sahip bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Kesinlikle kaliteli bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Alman kalitesi burada da öen çıkmış. Fiyat olarak biraz yüksek gelebilir size. Fakat ücretini de oldukça hak ediyor. Ürünün üzerinde temel makro ve eser elementlerin olduğundan canlı balık ve bitkiler için kullanılabileceğinden akvaryumda gördüğünüz eksik durumları ki bu bitkili akvaryumlar için geçerli eksiklilere karşı kullanılabileceğinden bahsediliyor. Ürün iki yüz elli mili litre olarak bize sunuluyor ve bu miktarın üç bin litre su için kullanabileceğimize yer verilmiş. Ben uzun zamandır kullanıyorum hala bitmedi. Ev ortamında bitirmek biraz zor. Ürün yalnızca tatlı su için kullanılıyor. Akvaryumda yaşam için gerekli tüm makro ve eser elementleri taşıdığı ürünün üzerinde bize sunulmuş. Ürünün içerisinde alüminyum elementi, bor elementi, brom elementi, klor elementi, karbon monoksit elementinin, bakır elementinin, demir elementinin, potasyum elementinin, lityum elementinin, magnezyum elementinin, Mangan elementinin, molibden elementinin, azot elementinin, soydum elementinin, nikel elementinin, kükürt elementinin, kalay elementinin, stronsiyum elementinin, titanyum elementinin, çinko elementinin ve vitamin b3, b1, ve b7 içeriklerinin bulunduğu karşımıza çıkıyor.

Malum doğal ortamlarında bu elementler dengeli bir şekilde bulunmakta. Bizler akvaryumlarımızda doğal ortamları taklit etme çabası içindeyiz. Gerekli olan filtrasyonun sağlanamaması gerek akvaryumdaki balık yükü gerekse akvaryum içindeki hızlı biyolojik süreçler yaşanmasından dolayı su kalitemiz doğada olması gerekene göre oldukça bozuk bir hale gelmektedir. Hepimiz izlediğimiz belgesellerde diyoruz dimi bu balıklar bu çamurlu suda nasıl yaşıyor evde harika ortamlar sağlıyoruz bir türlü yaşatamıyoruz diye. Doğada bu elementlerin hepsi belli bir denge halinde süregelirken akvaryumda element değerleri çabucak bozuluyor ve tükeniyor. İşte ben bu durumu biraz olsun dengeleyebilmek adına akvaryumlarımda SÖII 21 Elements Tam Bakım ürününü kullanıyorum. Doğada doğal ortamlarında bulunan tek bir elementin bile akvaryum ortamında eksik kalması hastalıklara karşı balıklarımızın duyarlılığının artmasına, onların yeterli gelişememesine, gelişimlerinin eksik kalıp boylarının kısa kalmasına, iştahsızlığa ve bitkinliğe durgunluğa bile neden olabilir ve ciddi rahatsızlıklar olabileceği gibi balık kayıplarına da neden olabilir. İşte bende bütün bu sebeplerden dolayı akvaryumumda bu ürünü seve seve kullanıyorum. Düzenli bir kullanım sağladığınızda cidden akvaryumunuzda ciddi şekilde fayda sağlıyor. Ürünü ben her akvaryumum için haftalık iki porsiyon olarak uyguluyorum. Üzerindeki kullanım kılavuzuna göre eksik miktarda olsa da akvaryumlarımda ciddi derecede fayda sağladığını gözlemlemekteyim.

Evet arkadaşlar bir akvaryumda kullandığım ürünler yazı dizimin daha sonuna gelmiş bulunmaktayım. Sizler için gezidiğim gördüğüm yerleri tecrübe ettiğim mekanlar hakkında bilgi verirken blog kısmında da ççok farklı olan konulara değinmeye çalışıyorum. Sizlere daha fazla paylaşımda bulunmak için yarışmanın son iki gününe girmiş olduğumuz şu saatlerde son hız elimden gelenin en iyisini yapmaya devam ediyorum. Paylaşımlarımdan haberdar olmak için, paylaşımlarımın sayfa akışında daha fazla karşınıza çıkması için lütfen takip etmeyi unutmayın. Sağlıkla kalın evde kalın.