Kent Havası - Genel - Blog

ReeFlowers Bacteria Feeder

Gün içinden merhaba. İftara ortalama olarak bir buçuk saat var ve artık git gide açlık ve susuzluk basmaya başladı. Bugün ramazan ayının on beşinci günü ve her şey çok şükür harika gidiyor. Koronalı şu günlerde bugün uzun bir süreden sonra evde yoruldum. Öğleden sonra kızımla birlikte aldığımız sebze fidelerini diktik öğleden sonra da üç akvaryumumun dip çekimlerini ve su değişimlerini yaptım. Her şey yolunda gidiyor çok şükür nazar değmesin. Bu akşam vatoz yumurtalarımın beşinci günü ve bugün yarın yavrular küpün içinde üzüm salkımı gibi kuyruk sallamaya başlarlar. Bir önceki batımdaki ağabeyleri oldukça büyüdü güzel renklerini aldı bakalım. Onlar da büyüyecek damızlık olacakta bizde göreceğiz işte. İftar öncesi küçük bir gün içi ne yaptım sohbetinden sonra başlayalım o zaman konuya. Akvaryumda kullandığım ürünler serisinin devamına. Akvaryumda kullandığım ürünler kısmında daha önce sizler için reeflowers effective condition, Sö-II 21 Elements’e, yine reeflowes stress cure ürünlerini kullanmamı, kullanma amaçlarımı deneyimlerimi sizlerle paylaşmıştım. Bu bölümde de sizler için yine reeflowers’ın çok güzel bir ürünü olan Bacteria Feeder isimli ürünü hakkında bilgiler paylaşıp bu ürün nedir, bu ürün ne için kullanılır, bu ürün ne işe yarar ve bu üründen sağladığım faydalar nelerdir bu konulara değinmek istiyorum.

Öncelikle her zaman olduğu gibi ürünün dış kısmından başlayacağım tanıtmaya ve size ürünün üzerinde yazan sayısal değerlerden ve nazari bilgilerden bahsetmek istiyorum. Bacteria feeder reeflowes markasının bir ürünü. Reeflowers’ın en güzel ürünlerinden olan bacteria feeder akvaryumumuzdaki faydalı bakteri popülasyonunu arttırmak maksadıyla kullandığımız bir reeflowers markasına ait bir katkı maddesi. Bir nevi yararlı bakteri yemi de denilebilir bu konuya özellikle değineceğim. Ürünün üzerinde suyu biyolojik olarak temizlediğinden bahsetmiş. Hepimizin bildiği üzere akvaryumumuzda balıklarımız dışında yaşayan bakteriler ve algler var. Bu bakteriler akvaryumunuzun berraklığından tutun da akvaryumdaki balıkların yaşam kalitesini arttırmasında bile etkili canlılar. Bu canlıların yararlıları olduğu gibi yararsız veya zararlı bakteri diyebileceğimiz türleri de mevcut. Peki biz akvaryumumuzda ne istiyoruz? Bizler akvaryumumuzda taaa en başta kurulumdan itibaren akvaryum içerisinde sağlam bir yaylı bakteri kültürü oturmasını bekliyoruz. Bunun için akvaryum kurulumundan itibaren akvaryumunuza çeşitli markaların bakteri kültürlerini veya diğer akvaryumumuzdan aldığımız filtreyi veya suyu aşılayıp sağlam bakterisi oturmuş bir akvaryum elde etmek istiyoruz. Peki bu yararlı bakteriler nerede yaşarlar nerede bulunurlar sorusuna gelecek olursak yararlı bakteriler dış filtrenizin içinde, dış filtrenizin hortumlarında, pipo filtrenizde, iç filtrenizde, akvaryuma eklediğiniz kaya ve dekorlarda, delikli taşların aralarında her yerde ama her yerde bulunabilir ve yaşayabilirler. Suyunuzun berrak cam gibi olmasını işte bu yararlı bakteriler sağlarlar. İşte bu ürün faydalı bakterilerin ihtiyacı olan besinleri suya sağlayarak faydalı bakteri popülasyonunuzun hızlı bir şekilde artmasına, işlevselliğini yitirmiş faydalı bakterilerin sağlam olan faydalı bakteriler tarafından yok edilmesini sağlar. Ayrıca bu ürün faydalı bakteri kültürünüzü arttırdığından akvaryumunuzdaki nitrat ve fosfat oranlarınız hızlı bir şekilde düşmesinde de oldukça faydalıdır. Çünkü mantık çok basit sen faydalı bakterini çoğaltıyorsun oda besin kaynağı olan nitrat ve fosfatı.

Fakat bu ürünü gerçekten dikkatli kullanmak gerekiyor. İlk kullanımımda normal düzeyden az biraz fazla damlattım akvaryumuma. Ertesi gün camlarımda ve akvaryum kumu üzerinde beyaz lekeler oluşmuş üstüne üstlük iki adet balığım da hakkın rahmetine kavuşmuştu. Ürünün üzerinde ne kadar kullanmanız gerektiği yazıyor zaten. Eğer suyunuzda yararlı bakteri adına bir sıkıntı varsa mevcut faydalı bakterileri çoğaltmak ve bakteri popülasyonunu arttırmak adına güzel bir ürün. Fakat dikkatli kullanmak lazım.