Kent Havası - Genel - Blog

Kiraz Karides

Neocardina Davidi

Hepinizin önünde sonsuz saygı ve sevgi ile eğilmekte ve sahibi olduğum bilgi birikimi naçizane araştırmalar ile taçlandırarak sizlere sunmak üzere mesai harcadığım bu programda karidesler hakkında herhangi bir eksiklik hissetmediğim takdirde sizlere bu konuda ki son metinimi hazırlamaktayım daha önce farklı farklı sitelerde farklı farklı kişilerden elde ettiğim parça parça bilgileri topladım, açıkçası bu kadar detaylı Türkçe anlatımlara ben pek fazla rastlamadım umarım işinize yarar.

Bugün sizlere karidesler hakkında bence fazlasıyla sıkıcı kitap bilgilerini paylaşmak üzere bu yazıya başladım. O halde buyrun sizlere kitap bilgileri;

Kiraz Karides Bilimsel yani Latince adı : Neocaridina Davidi

Neocardina Davidi ( Kiraz Karides ) yaşmak için gerek duyduğu ısı : 15®C ile 28®C arasında fark edilebileceği ve bahsettiğim gibi geniş bir ısı aralığında yaşamaktadır.

Neocardina Davidi ( Kiraz Karides ) pH aralığı : 6.3 – 8.4 gibi yine çok geniş bir pH aralığında hayatını idame ettirebilirler yani hem asidik hem de bazik sularda sorunsuz bir şekilde yaşarlar bizlerin önerisi mümkün olduğunca pH dengeli bir su da yani mümkün olduğunca 7 pH de yaşatılması.

Neocardina Davidi ( Kiraz Karides ) GH : Mümkün olduğunca orta sertlikte ve 8 – 12 ® önerilir.

Yazımına ayırdığım zamanın sonuna geldik uzun soluklu karides bilgi serisinin bilimsel kısmınıda bu şekilde tamamlamış olduk bana ayrıdığınız vakit için teşekkür eder ve eklerim

Sürç-i lisan ettiysek affola!