Kent Havası - Genel - Blog

Hobihanem ve Kent Havası Ortak Yarışma ve Çekilişi

Herkese iyi geceler diliyorum öncelikle. Bir süre parmaklarimi dinlendirdigimi söylemek istiyorum yazımın basında. Güzel bir yarışma güzel bir çekiliş oldu. Buradan tekrar kent havası ve hobihaneme irfan abiye teşekkür ediyorum. Herkes emek sarfetti herkesin emeğine sağlık. Kent havası yetkilileri hemen bizimle iletişime geçti bilgilerimizi alıp yarışma ödüllerini aynı gün tarafımıza ilettiler. Tekrar teşekkür ediyorum. Bir an önce otobüs seferleri rayına girer ve bir çift baligimizi da akvaryumlarımıza eklemek nasip olur. Tekrar ve tekrar teşekkür ediyorum. Bu arada yazarken yüz kelime alışkanlığı yer edindi. Boş cümleler kurmak istemiyorum. Herkese hayırlı ramazanlar sağlıklı günler diliyorum.

Hep söylediğim gibi evde kalın sağlıkla kalın sağlıklı kalın...
Güzel bir çekiliş oldu emeği geçen herkese teşekkür ederim yarışmada 2. Oldum 150 tl ödül kazandım. Ve İrfan abiyede teşekkür ederim. Süpriz yaptı ve 1 çift balık göndereceğini söyledi kendisinede teşekkür ederim.emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım. Hayırlı geceler
Selamlar, saygılar.

Bugün sizlere çekiliş sonuçlarından bahsediyor olacağım .

İlk olarak acayip derecede istediğim mavi rozeti bana layık gördüğü için Kent Havası ekibine sonsuz sevgimi sunarım .

Bu süreçte yarıştığım Fatih Bey, Çağlar Bey ve Alican Beye gayet tabi ki de tüm yazı paylaşanlara teşekkürlerimi belirtmek isterim .

Ayrıca sürpriz yapıp bizlere istediğimiz bir çift balığı göndereceğini söylediği içinde İrfan Beye de apayrı teşekkürlerimi sunarım .

Bu süreçte göstermiş oldukları efsanevi teknik destekten dolayı Kent Havasına bir kez daha teşekkür eder . Ve iyi günler dilerim .
Öncelikle herkese merhaba demek istiyorum. Yarışmanın son saatlerinin içinde olduğumuz şu dönemde kaçıncı olduğumu bilmiyorum ama muhtemelen bir veya iki diye tahmin ediyorum Kent havası ve hobihanem kanalına, hobihanem’in sahibi İrfan Abiye, kent havası sitesinin yönetiminde olan adını bilmediğimiz tanıma fırsatımızın olmadığı site yöneticilerine teşekkürü bir borç bilerek bu yazıyı gece saatlerinde kaleme alıyorum. Aslında kaleme alıyorum demek yanlış olur bilgisayara yazıyorum. Bizlere bu koronalı günlerde böyle bir meşgaleye, tatlı bir rekabete dahil ettikleri için çok mutlu olduğumu belirtmek isterim. En yakın rakibim olan Ali Can Demir kardeşime sizlerin de katkısıyla bu platform üzerinden teşekkür etmek istiyorum. Açıkçası o beni gaza getirdi bende büyük ihtimalle onu. Olsun tatlı bir rekabet oldu. Canımız sıkılıyordu zaten yapacak etkinlik bir iş arıyorduk harika bir organizasyon oldu.

On gün aslında insan oğlu için gayet uzun bir süre bu sure zarfında bende rakibim Can Demir kardeşim de bir çok paylaşımda bulunduk, paylaşımda bulunmaya azmettik. Bazen çok sıkıcı olduğunu da açık yüreklilikle söylemek istiyorum. Gerçekten yazım kurallarına dikkat etmenin gerek olması, kelime kotasının olması bizleri bazen cidden sıkıntılı bir durum oluşturdu. İnsan ne yazabilir ki bir yerden sonra tıkanıyorsun sonuçta. Kendimi cidden ama cidden üniversitede tez yazıyormuş gibi hissettim. Alacağım ödül ne olursa olsun akvaryum hobisi için kullanacağımı sizler önünde bildirmek isterim. Gerçi yeni ve ilk setimin siparişini verdim ödülün gideceği yer belli şimdiden. Bence İrfan Abi birinci ve ikinciye emeklerinden dolayı bir çift vatoz hediye etseydi bence daha da güzel olurdu. Ama irfan abi gönlü zengin bir abimiz hobihanem olarak bence bu konuyu değerlendireceğini ümit ediyorum. İnşallah gününe güzel ve gönlü bol bir gününe denk gelir ve biz amatör hobicilere yüz akvaryumu olan birisi olarak katkı sağlar diye düşünüyorum.

Bu sure zarfında Sürç-i Lisan Ettiysek Affola. Kent havası kanalı sadece yarışma süresince kullandığım daha sonra uğramadığım bir kanal olmayacak tabi ki. Burada fırsat buldukça, paylaşımlarımın birilerine faydalı olduğunu hissettikçe paylaşım yapmaya devam edeceğimi bildirmek isterim.

Bizler akvaryum hobisine gönül vermiş amatör akvaristler olarak beslediğimiz şeyin bir canlı olduğunu ve onlara değer verilmesi gerektiğini, onlara ticari bir vasıta olarak bakılmaması gerektiğini buradan tekrar sizin aracılığınızla belirtmek isterim. Çok farklı hobilerim oldu şimdiye kadar çok fazla şeyle gerek mesleki gerekse kendi öz verimle haşır neşir olma durumum oldu. Müzik aleti de hatta bir çok alette kullandım, bir ara kanaryada besledim ki maalesef soğuttular, ne bileyim paraşütle de atladım, dalış ve kayakta yaptım falan derken bütün bu saydıklarımı koyun bir kenara kesinlikle abartmıyorum akvaryum hobisi bambaşka.

Buradan sizin aracılığınızla da Ankara Emek Bosna Hersek Caddesi üzerinde bulunan Nudo Konsept Akvaryuma sahipleri Nurullah ve doğan abiye bu hobiye kalite kattıkları için bize sağladıkları faydalı bilgiler tecrübeler için teşekkür etmeyi de bir borç biliyorum.

Hobihanem ve kent havasına tekrar tekrar teşekkür ediyor yazımın içinde bulunan irfan abiye tekliflimi yineliyor yarışmanın birinci ve ikincisine gönlünden kopup birer çift vatoz göndermesini temenni ediyorum. Yüz akvaryum sahibi bir hobici bu teklifimize cevap verir ve bizi geri çevirmez diye düşünüyorum.

Şu koronalı günlerde her gün vaka sayısı düşse de siz tedbirinizi elden bırakmayın diyor Sağlıkla Kal, Evde Kal diyorum ve hepinizi saygı ile selamlıyorum.

Kalın sağlıcakla…

Evet, sevgili okurlar. Saygı ve sevgi yine, yeniden sizlerle olsun.

Bugün ele aldığım yazı, yani daha ziyade klavye başına geçmeme vesile olan şey bu site ve şuana kadar yazmış olduğum yazılar.

Bugüne kadar sizlere mümkün olduğunca faydalı ve burada bulunma amacına uygun yazılar yazmaya özen gösterdi ve önem verdim. Umarım başarılı olabilmişimdir. Gelelim konuşmak için aranızda olduğum esas konuya. Sizlerin karşında olmaktan büyük bir kıvaç duysamda hemen hemen yalnızca bir yıldır içinde olduğum bu hobiye dair edinmiş olduğum tecrübeleri sizlere anlattım. Bu sebepten ötürü ya yarışma uğruna sürekli konu ve İçerik değiştirecek, ya da sizlere ciddi anlamda işinize yarayacak ve google ya da viki. açtığınızda zaten okuyabileceğiniz şeylerden bahsedecektim. Bunu yaptığını düşündüğüm isimlerde var, bence hali hazır da olan bilgileri tekrar tekrar yazmak NH siteye fazla bir şey katmaz ama herkesin işine de emeğine de saygım sonsuz. Bu yarışmayı düzenlediği ve sorularıma gün içinde dönüt verdiği için Kent Havasının emektar çalışanlarına bu yarışmayı bizlere tanıttığı için de Irfan Beye sonsuz saygı ve teşekkürlerimi iletirim. Hepimize, bundan yıllar yıllar sonra da işe yarayacak faydalı işler yaptığımız bir gelecek diler. Sizleri saygı ve sevgi ile tekrardan selamlarım. Sizlere çok da kaliteli olmasa da evimden tam anlamıyla görünen dolunayın bir fotoğrafı ile veda ediyorum.

Sürç-i Lisan Ettiysek Affola :)
Değerli Kent Sakinlerimiz,

 Hobihanem  ve Kent Havası ailesi olarak ortak şekilde düzenlemiş olduğumuz yarışma ve çekilişin 9. gününe girmiş bulunmaktayız. Koronavirüsün bizleri eve hapsettiği bu günlerde umarız tüm Kent Sakinleri ve katılımcılarımız mümkün olduğunca eğleniyordur.

Yarışma ve çekilişin son günü yaklaştıkça her an heyecanın arttığını sizler gibi biz de hissediyoruz. Etkinlik düzenleyicileri olarak yarışmanın en başından beri tüm Kent Sakinlerimiz için elimizden geldiğince adil ve tarafsız olmaya çalışıyoruz.

Bu itibarla yarışmaya katılan Kent Sakinlerimizin daha çok eğlenebilmesini sağlamak amacıyla yarışmanın ikinci günü Hobihanem ile aldığımız ortak karar sonucunda paylaşımların alt sınırını katılımcıların lehine olarak 100’den 50’ye düşürdük ve toplamda her bir Kent Sakininin yazılarındaki her 100 kelimenin 1 paylaşım kabul edileceğini açıkladık.

Yarışmanın son günlerine yaklaştıkça bazı paylaşımlarda tekrarlar, noktalamadaki anormallikler ve başka sitelerden alınan içeriklere sahip paylaşımların yarışma kurallarına aykırı olduğunu sitemizin ana sayfasında tekrar hatırlatma ihtiyacı hissettik. Bununla beraber her gün  Instagram hesabımız da bir önceki günün sonucunu açıklarken sıralamaya “kopyala yapıştır” içeriklerin ve 50 kelimeden az paylaşımların dahil edilmediğini belirttik.

Başka sitelerden alınan yazılar sitemize hiçbir fayda sağlamadığı gibi hem  Kent Havası Kuralları  hem de  Yarışma Kuralları  dışında ve gayri hukukidir. Ayrıca içerikleri izinsiz olarak alıntılanan içerik sahiplerinin verdikleri emekler, yarışmacıların birbirine karşı sorumlulukları ve haklarının da göz önünde bulundurulması gerektiğine inanıyoruz. Sitemizin Hobihanem ile yarışma ve çekiliş düzenleme amacının tamamen dışında olan bu tarz paylaşımların ne yazık ki son günlere yaklaştıkça katılımcıların heyecanından dolayı arttığını fark etmiş bulunuyoruz. Bu yüzden yarışmacılar arasında adaleti sağlamak ve hukuki açıdan içerik sahipleriyle Kent Havası ailesi olarak herhangi bir şekilde sorun yaşamamak adına sitemizde, başka sitelerden alınarak yapılan paylaşımların silineceğini dikkatlerinize sunarız.

Yarışma ve çekiliş için gösterdiğiniz eforun yanında Hobihanem ve Kent Havası olarak bizlerin de yarışmacılar arasında adaleti sağlamak için çaba sarf ettiğimizi ve her bir paylaşımın özenle incelenmesi için zaman ve emek harcadığımızı bilmenizi isteriz.

Tüm katılımcılarımıza yarışma ve çekilişte bol şans diliyoruz.

 Yarışma ve Çekiliş Kurallarını Görmek İçin Tıkla 
Hayır silmenize gerek yok fatih bey yanliş anlaşilacak bir konu yok. Ben sadece paylaşim yapabileceğiniz başka konularda var. Onlardan bahsetmek istedim. Ben yanliş anlaşildiysam özür dilerim. Bende kütahyada yaşıyorum benim yaşadiğim şehirde küçük sayılır bende nerdeyse gittiğim bütün restoranlari lokantaları anlattim. Açıkçası bende yeni konular hakkinda yorumlar yapmaya başladim. Sizede tavsiyede bulunmak istedim.
Fatih bey yazınızı okudum size bilgi vermek istedim. Bu sitede sadece kafe,tarihi mekanlar yorumlanmıyor. Atıyorum bir intarnet sitesini yorumlayabilirsiniz. Yaşadığınız şehirde olan olaylar hakkindada yazabilirsiniz. Gündemdeki haberler hakkinda düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Etkinlik bölmü var. Şehrinizde olan etkinlikleri yazabilirsiniz. Bu etkinlikler hakkinda düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Yani kent havasi sitesi çok amaçli bir site yazacak şey bitmez. Yeterki siz yazmak isteyin.
Genel olarak bu yarısma hobiciler için güzel bir yarışma oldu. Bu korana virüsü nedeni ile eve kapanmış durumdayız. Ve boş vaktimiz çok fazla var. Hobihanem sayesinde kent havası sitesini tanımış oldum. Face gurubu gibi bir site burasıda. Çoğu hobicinin toplandığı face gurupları var. Biraz zamanla ve biraz daha reklamla hobicileri bu sitede buluşabilir aslinda. Hobiciler facede çok engel yiyor. Guruplar kapanıyor kullanıcılar engel yiyor. Bunun nedeni canlı satışı. Bu gurupta canlı satışı yasak deil diye biliyorum. Bu yüzden hobiciler bu platformu kullanmaya baslayabilir. Ama tabi bu siteyi keşfetmeleri lazım. Şahsen ben bu siteyi sevdim. Hobicilere katkisi olacağina inanıyorum kent havası sitesinin.
Evet bu kısmı Hobihanem ve Kent Havası Ortaklığında yapilan yarışmaya dair bir blog olarak kullanacağım ve dört günlük deneyimimi sizlerle paylaşacağım. Hobihanem kanalını YouTube üzerinde zaten uzun zamandır takip ediyorum. L144 serisi vatoz balıklarına ilgimin başlamasıyla YouTube üzerinde dolaşırken tanıştım hobihanem kanalıyla. Daha önce uzun süre gloster cinsi kanarya besledim. Bende söyle bir durum var bir ise başladım mi illa büyüteceğim üreteceğim. Sabırsızlık durumu var anlayacağınız. Çoğu insanda da vardır sabırsızlık. Bendeki durum biraz daha fazla sanırım. Kanarya sevdam başladı önce bir tane sonra ona bir es sonra yeni bir takım derken onbes takım kuşum oldu. Kendime PVC bir üretim seti falan yaptırdım. Bu arada hanımı sürekli hoşnut tutmaya çalışıyorum. Velhasıl kelam üretim de yaptım ama sabırsızlık doyumsuzluk belki de oda olsun o renkte olsun derken bilmediğim bir yerden aldığım bir kuş bütün kuşlarıma hastalık bulaştırdı ve malesef hepsini teker teker kaybetmeye başladım. Beslediğiniz canlının ölmesi, belki sizin yaptığınız hatadan dolayı hayatını kaybetmesi acayip bir vicdan azabı oluşturuyor insanda. Uzun süre canlı hayvan beslemedim daha sonra. Kızımın balıklara karşı acayip bir ilgisi var. Bizde hem onun hayvan sevgisini geliştirelim hem de yeniden bir hayvan besleyelim diye atladık gittik Nudo Konsept Akvaryuma. ssahiplerinden Doğan abim yakınımız olur uzaktan akrabayız ama hep o bana kuzen der. Kızım icin güzel büyük bir ithal akvaryum hediye etti onu düzenledi kumu balığı falan filan derken geldik eve. Daha once sadece çocukken evimizde küçük bir akvaryumda lepisteslerimiz vardi. Annemin onlar digururken yakaladığını yavrucuğa koyduğunu falan hatırlıyorum. Aldık geldik akvaryumu kurduk evimize. Altı tane büyük boy değişik renklerde Japon balıkları var. Kızım hepsine isim verdi tek tek. Oly poly doly ve Ayşe. Kızım bunun adı niye Ayşe dediğimizde hepimizi bir gülümseme kahkaha tutuyordu.

Ese durur muyum ben. Bunlari üretmem lazım hangisi dışı hangisi erkek bilmiyorum tabi. Başladım internetten araştırmaya. Üreticem kafaya koydum bi kere. Sonra bir akvaryum daha aldım bir akvaryum daha bir akvaryum daha derken evimizde oldu birden beş tane akvaryum. Homurdanmalar başladı evde ufak ufak. Ama kanadya gibi bir durumu atlattıktan sonra balık durumuna adapte olmak çokta zor olmadı. Sonra başladım balıkları almaya. Lepistes türleri melek balığı çöpçü balıkları tetralar falan derken bir sürü baligim oldu. Şimdiler de az çok üretim de yapmaya başladım çok şükür. Bu beslediğim türler arasında beni kendine en hayran bırakan tür l144 serisi vatozlar ve en sevimli gelenleri de panda çöpçüler oldu.

Konudan konuya atlayıp durdum kusura bakmayın. YouTube da irfan abinin videolarını izlerken böyle böyle bir yarışma yapacağız su ödülleri vereceğiz dedi. Sonra baktım neşir bu kent havası. Bende tam bütün akvaryumlarımı dağıtıp altılı bir set yaptırmayı düşünüyorum. Benim icin ilaç gibi gelir dedim.

Sonra girdim kent havası sitesine. Nedir ne değildir bir bakayım dedim. Gözlemlerim su oldu açıkçası. Yeni kurulan bir site. Benimde ilgimi çeken gez gör ye iç durumlarını anlat olunca başladım yorum yapmaya. Site yeni bir site anladığım kadarıyla. İcerik olarakta biraz katkıya ihtiyaç olduğu gözüküyor. Açılan yarışmanın da sitenin hareketlenmesi icin yapılan bir durum olduğu ortada. Bende başladım katkı sunmaya. Bu yarışma olsun olmasın bundan sonra da kullanacağım bir site olacağını şimdiden soyylemek isterim. Yarışma on gün sürecek ve bu gün dördüncü günün sonu. Dört gündür ili göğüslüyoruz insallah finishte de ipi göğüsleriz. Şimdiden emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum.

Çağlar DÜNAL