Kent Havası - Genel - Blog

Hobihanem ve Kent Havası Ortak Yarışma ve Çekilişi

Güzel bir çekiliş oldu emeği geçen herkese teşekkür ederim yarışmada 2. Oldum 150 tl ödül kazandım. Ve İrfan abiyede teşekkür ederim. Süpriz yaptı ve 1 çift balık göndereceğini söyledi kendisinede teşekkür ederim.emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım. Hayırlı geceler
Selamlar, saygılar.

Bugün sizlere çekiliş sonuçlarından bahsediyor olacağım .

İlk olarak acayip derecede istediğim mavi rozeti bana layık gördüğü için Kent Havası ekibine sonsuz sevgimi sunarım .

Bu süreçte yarıştığım Fatih Bey, Çağlar Bey ve Alican Beye gayet tabi ki de tüm yazı paylaşanlara teşekkürlerimi belirtmek isterim .

Ayrıca sürpriz yapıp bizlere istediğimiz bir çift balığı göndereceğini söylediği içinde İrfan Beye de apayrı teşekkürlerimi sunarım .

Bu süreçte göstermiş oldukları efsanevi teknik destekten dolayı Kent Havasına bir kez daha teşekkür eder . Ve iyi günler dilerim .
Evet, sevgili okurlar. Saygı ve sevgi yine, yeniden sizlerle olsun.

Bugün ele aldığım yazı, yani daha ziyade klavye başına geçmeme vesile olan şey bu site ve şuana kadar yazmış olduğum yazılar.

Bugüne kadar sizlere mümkün olduğunca faydalı ve burada bulunma amacına uygun yazılar yazmaya özen gösterdi ve önem verdim. Umarım başarılı olabilmişimdir. Gelelim konuşmak için aranızda olduğum esas konuya. Sizlerin karşında olmaktan büyük bir kıvaç duysamda hemen hemen yalnızca bir yıldır içinde olduğum bu hobiye dair edinmiş olduğum tecrübeleri sizlere anlattım. Bu sebepten ötürü ya yarışma uğruna sürekli konu ve İçerik değiştirecek, ya da sizlere ciddi anlamda işinize yarayacak ve google ya da viki. açtığınızda zaten okuyabileceğiniz şeylerden bahsedecektim. Bunu yaptığını düşündüğüm isimlerde var, bence hali hazır da olan bilgileri tekrar tekrar yazmak NH siteye fazla bir şey katmaz ama herkesin işine de emeğine de saygım sonsuz. Bu yarışmayı düzenlediği ve sorularıma gün içinde dönüt verdiği için Kent Havasının emektar çalışanlarına bu yarışmayı bizlere tanıttığı için de Irfan Beye sonsuz saygı ve teşekkürlerimi iletirim. Hepimize, bundan yıllar yıllar sonra da işe yarayacak faydalı işler yaptığımız bir gelecek diler. Sizleri saygı ve sevgi ile tekrardan selamlarım. Sizlere çok da kaliteli olmasa da evimden tam anlamıyla görünen dolunayın bir fotoğrafı ile veda ediyorum.

Sürç-i Lisan Ettiysek Affola :)
Değerli Kent Sakinlerimiz,

 Hobihanem  ve Kent Havası ailesi olarak ortak şekilde düzenlemiş olduğumuz yarışma ve çekilişin 9. gününe girmiş bulunmaktayız. Koronavirüsün bizleri eve hapsettiği bu günlerde umarız tüm Kent Sakinleri ve katılımcılarımız mümkün olduğunca eğleniyordur.

Yarışma ve çekilişin son günü yaklaştıkça her an heyecanın arttığını sizler gibi biz de hissediyoruz. Etkinlik düzenleyicileri olarak yarışmanın en başından beri tüm Kent Sakinlerimiz için elimizden geldiğince adil ve tarafsız olmaya çalışıyoruz.

Bu itibarla yarışmaya katılan Kent Sakinlerimizin daha çok eğlenebilmesini sağlamak amacıyla yarışmanın ikinci günü Hobihanem ile aldığımız ortak karar sonucunda paylaşımların alt sınırını katılımcıların lehine olarak 100’den 50’ye düşürdük ve toplamda her bir Kent Sakininin yazılarındaki her 100 kelimenin 1 paylaşım kabul edileceğini açıkladık.

Yarışmanın son günlerine yaklaştıkça bazı paylaşımlarda tekrarlar, noktalamadaki anormallikler ve başka sitelerden alınan içeriklere sahip paylaşımların yarışma kurallarına aykırı olduğunu sitemizin ana sayfasında tekrar hatırlatma ihtiyacı hissettik. Bununla beraber her gün  Instagram hesabımız da bir önceki günün sonucunu açıklarken sıralamaya “kopyala yapıştır” içeriklerin ve 50 kelimeden az paylaşımların dahil edilmediğini belirttik.

Başka sitelerden alınan yazılar sitemize hiçbir fayda sağlamadığı gibi hem  Kent Havası Kuralları  hem de  Yarışma Kuralları  dışında ve gayri hukukidir. Ayrıca içerikleri izinsiz olarak alıntılanan içerik sahiplerinin verdikleri emekler, yarışmacıların birbirine karşı sorumlulukları ve haklarının da göz önünde bulundurulması gerektiğine inanıyoruz. Sitemizin Hobihanem ile yarışma ve çekiliş düzenleme amacının tamamen dışında olan bu tarz paylaşımların ne yazık ki son günlere yaklaştıkça katılımcıların heyecanından dolayı arttığını fark etmiş bulunuyoruz. Bu yüzden yarışmacılar arasında adaleti sağlamak ve hukuki açıdan içerik sahipleriyle Kent Havası ailesi olarak herhangi bir şekilde sorun yaşamamak adına sitemizde, başka sitelerden alınarak yapılan paylaşımların silineceğini dikkatlerinize sunarız.

Yarışma ve çekiliş için gösterdiğiniz eforun yanında Hobihanem ve Kent Havası olarak bizlerin de yarışmacılar arasında adaleti sağlamak için çaba sarf ettiğimizi ve her bir paylaşımın özenle incelenmesi için zaman ve emek harcadığımızı bilmenizi isteriz.

Tüm katılımcılarımıza yarışma ve çekilişte bol şans diliyoruz.

 Yarışma ve Çekiliş Kurallarını Görmek İçin Tıkla 
Hayır silmenize gerek yok fatih bey yanliş anlaşilacak bir konu yok. Ben sadece paylaşim yapabileceğiniz başka konularda var. Onlardan bahsetmek istedim. Ben yanliş anlaşildiysam özür dilerim. Bende kütahyada yaşıyorum benim yaşadiğim şehirde küçük sayılır bende nerdeyse gittiğim bütün restoranlari lokantaları anlattim. Açıkçası bende yeni konular hakkinda yorumlar yapmaya başladim. Sizede tavsiyede bulunmak istedim.
Fatih bey yazınızı okudum size bilgi vermek istedim. Bu sitede sadece kafe,tarihi mekanlar yorumlanmıyor. Atıyorum bir intarnet sitesini yorumlayabilirsiniz. Yaşadığınız şehirde olan olaylar hakkindada yazabilirsiniz. Gündemdeki haberler hakkinda düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Etkinlik bölmü var. Şehrinizde olan etkinlikleri yazabilirsiniz. Bu etkinlikler hakkinda düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Yani kent havasi sitesi çok amaçli bir site yazacak şey bitmez. Yeterki siz yazmak isteyin.
Genel olarak bu yarısma hobiciler için güzel bir yarışma oldu. Bu korana virüsü nedeni ile eve kapanmış durumdayız. Ve boş vaktimiz çok fazla var. Hobihanem sayesinde kent havası sitesini tanımış oldum. Face gurubu gibi bir site burasıda. Çoğu hobicinin toplandığı face gurupları var. Biraz zamanla ve biraz daha reklamla hobicileri bu sitede buluşabilir aslinda. Hobiciler facede çok engel yiyor. Guruplar kapanıyor kullanıcılar engel yiyor. Bunun nedeni canlı satışı. Bu gurupta canlı satışı yasak deil diye biliyorum. Bu yüzden hobiciler bu platformu kullanmaya baslayabilir. Ama tabi bu siteyi keşfetmeleri lazım. Şahsen ben bu siteyi sevdim. Hobicilere katkisi olacağina inanıyorum kent havası sitesinin.